Yunus Emre / Hayatı ve SanatıTürk Tasavvuf Şairleri 1

Doç. Dr. Azmi Bilgin

Yunus Emre / Hayatı ve SanatıTürk Tasavvuf Şairleri 1
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-05-11
YAZAR Doç. Dr. Azmi Bilgin
ISBN 6055261641
DOSYA FORMATI 8,58 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yunus Emre, Anadolu’da yaşamış ilk yerli şairimizdir. O, Türk edebiyatında kendine has bir tarz ortaya koyarak kendisinden sonra gelen birçok tekke şairini etkilemiştir. Şiirlerini âşıkane bir eda ve gönül dili ile söyleyen Yunus bu dünyaya gönüller yapmaya gelmiştir.Türk tasavvuf şiirinin bu büyük şairi, ilâhilerinde bütün samimiyeti, heyecanı ve aşkıyla derinlikli bir üslûbu yakalamıştır. Yunus Emre’nin, şiirinde lirizm hemen hissedilir; çünkü onlar ilâhî bir ruh ve ahenkle dile getirilmiştir.Gönlü ilâhî aşkla çağlayan Yunus Emre’nin asıl amacı insanlara hakiki aşkı tattırmaktır. Yunus’a göre her şey aşkın eseridir.Bu kitap sayesinde okurların tasavvuf duygu ve düşüncesini gönlünde hissetme imkânı bulacaklarını ümit ediyoruz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yunus Emre / Hayatı ve SanatıTürk Tasavvuf Şairleri 1 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yunus Emre / Hayatı ve SanatıTürk Tasavvuf Şairleri 1.

...nel Bilgiler Bu yazımızda Yunus Emre / H ... Yunus Emre Hayatı ve Sanatı Türk Tasavvuf Şairleri 1 - %28 İndirimli ... ... Yunus Emre nin, siirinde lirizm hemen hissedilir; çünkü onlar ilâhî bir ruh ve ahenkle dile getirilmistir. Gönlü ilâhî askla çaglayan Yunus Emre nin asil amaci insanlara hakiki aski tattirmaktir. Yunus Emre, tasavvuf edebiyatının halk şiiri tarzındaki Ahmet Yesevi'den sonra ikinci şairidir. Yunusemre.info Yunus Emre'nin hayatı ve kişiliği. Cumhuriyet Dönemi Şairleri. Yunus Emre ... Yunus Emre / Hayatı ve Sanatı Türk Tasavvuf Şairleri 1 PDF İndir... ... . Cumhuriyet Dönemi Şairleri. Yunus Emre, hayatını Anadolu yöresinde sürdürmüş en büyük Türk ozanlarından biridir. Yunus Emre Kimdir. Şair Tasavvuf Adamı Hayatı Eserleri Şiirleri Halk Ozanı. Bilge Kültür Sanat. Kazanacağınız Toplam Puan : 136 Puan. Ürün Kodu : 9786055261641. Yunus Emre - Necip Fazıl Kısakürek Büyük Doğu Yayınları. Yunus Emre Hayatı Ve Sanatı Türk Tasavvuf Şairleri 1, edebiyat - roman kategorisinde ücretsiz kargo ve 21 TL indirimli fiyatla. ...ve gönül dili ile söyleyen Yunus bu dünyaya gönüller yapmaya gelmiştir.Türk tasavvuf şiirinin bu Bundan ötürü yazar Doç. Dr. Azmi Bilgin tarafından yazılan Yunus Emre / Hayatı ve Sanatı Türk... *(1) Türk milletinin yetiştirdiği en büyük tasavvuf erlerinden ve Türk dili ve edebiyatı tarihinin en büyük şairlerinden biri olan Yunus Emre'nin ha...