Bektaşi Nefesleri

Derviş Ruhullah

Bektaşi Nefesleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2014-11-03
YAZAR Derviş Ruhullah
ISBN 6058499201
DOSYA FORMATI 3,16 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bektaşilik Anadolu'dan Balkanlara uzanan geniş coğrafyada XIII. yüzyıldan günümüze yaşamaya devam etmiştir. Bunda dilden dile, gönülden gönüle dolaşan nefeslerin büyük yeri vardır.Bektaşi Nefesleri tekkeler saz eşliğinde okunan nükteli ve zarif manzumelerdir. Nefeslerin ana teması insandır. İnsanın yeryüzündeki varlıklar içinde en yüce mahluk oluşu ve ilahi bir yanının bulunuşu bunun temel sebebidir. Bektaşiliğin inanç ve düşünce sistemini yansıtan Nefesler adeta Bektaşiliğe mahsustur. Bektaşiler bu şiirlere Allah'ın ilhamı ile söylendiğine inandıkları için “Nefes” adını vermişlerdir.Derviş Ruhullah rumuzunu taşıyan Ahmet Rıfkı Baba tarafından bir araya getirilen bu Bektaşi Nefesleri Hatâi, Pir Sultan Abdal, Kaygusuz Abdal, Kazak Abdal, Perişan Baba, Mehmet Ali Hilmi Dedebaba, Türabi Baba, Rıza Tevfik gibi Bektaşi babaları tarafından söylenmiştir. Ayrıca bu eserde Ahmet Rıfkı Baba'ya ait dört adet Nefes de bulunmaktadır.1924 tarihini taşıyan Bektaşi Nefesleri günümüz harflerine aktarılarak eski yazı bilmeyen yeni nesillerin bunları terennüm etmeleri amaçlanmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bektaşi Nefesleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bektaşi Nefesleri.

...an uzak durmaya çağırır. Müzik araştırmacısı Gürsel Koçak yüzyıllardır söylenen nefesleri ... Bektaşi Nefesleri Dinle Videos, Bektaşi Nefesleri Dinle Clips - clipzui.... ... ... Bektaşi Nefesleri. 3K likes. Şah Hatayim senindir ferman. Olursun her kulun derdine derman. Güzel pirim sana bin canım kurban. Istemez kurbanı kestimde... Bu niteliği, hemen ileri gelen bütün Alevi-Bektaşi âşıkların nefeslerinde görmek olanaklıdır. Nefeslerde işlenen konular, Alevi-Bektaşi inancının çerçevesini de belirler niteliktedir. Ücretsiz Bektaşi Nefesleri şarkısın indir. BedavaMp3indir.Biz En iyi Online Youtube Dönüştür ... Gürsel Koçak / Bektaşi Nefesleri Mezarlık Müziği... - Müzik Söyleşileri ... . Ücretsiz Bektaşi Nefesleri şarkısın indir. BedavaMp3indir.Biz En iyi Online Youtube Dönüştürücü. Nuran Acar - Bektaşi Nefesleri Dinletisi Bektaşi Nefesleri / Yakarış Müzik Topluluğu - Dedem Ali. Bektaşi Nefesleri Ross Daily - Three Bektasi Nefes / Üç Bektaşi Nefesi Yol Defteri yoldefteri12/. SAS Nihavend Nefes (1. Kısım) · Gürsel Koçak Alevi ve Bektaşi Nefesleri Serisi 2 ℗ Uluçınar ... Bunda dilden dile gönülden gönüle dolaşan nefeslerin büyük yeri vardır. Bektaşi Nefesleri tekkeler saz eşliğinde okunan nükteli ve zarif manzumelerdir. Nefeslerin ana teması insandır. Bektaşi Nefesleri modelleri, Bektaşi Nefesleri özellikleri ve markaları en uygun fiyatları ile GittiGidiyor'da. | Filtrele. bektaşi nefesleri. için 29 ürün bulundu. Akıllı Sıralama. Bektaşi Nefesleri Ross Daily - Three Bektasi Nefes / Üç Bektaşi Nefesi Yol Defteri yoldefteri12/. Damga Vurdu - O Ses Türkiye Çeyrek Final 11.02.2015 Gökhan ve Takımı Bektaşi Nefesi ile Gece.. ALEVİ - BEKTAŞİ NEFESLERİ AbdUlbâki Gölpınarlı. REMZİ. KİTABEVİ. ALEVÎ - BEKTAŞÎ NEFESLERİ şarkiyat sahasında gerçek bir o to ­ rite olan ve eserleri, doğu ve batı âle­ minde tanınan. Trakya bektaşi nefesleri. MEYDANDA Muhammed Ali aşkına İnsan meydanda meydanda Pir BEKTAŞİ VELİ aşkına Kurban meydanda meydanda. Şahım Ali Abaya 02:15. Uyur İdik Uyardılar 05:20. All songs from Klasik Bektasi Nefesleri. Saba Ney Taksimi 05:23. Hüzzam Nefes 03:44. All songs from Alevi Ve Bektaşi Nefesleri Serisi 1. Bektaşi Nefesleri Ross Daily - Three Bektasi Nefes / Üç Bektaşi Nefesi Yol Defteri yoldefteri12/. Hazırlayan Öğretim Görevlisi: Nuran Acar Bektaşi Nefesleri Dinletisi Tarih: 2 Kasım Perşembe 2017. Sevgili canlar,Dünyada ilk "Dijital Alevi-Bektaşi-Kızılbaş" dergisi Serçeşme'nin mobil uygulamasını Google Play Store ve Apple Store üzerinden indirebilirsiniz. Hünkâr Hacı Bektaş....