Batı Felsefesinde Oryantalizm ve Türk İmgesi

Onur Bilge Kula

Batı Felsefesinde Oryantalizm ve Türk İmgesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-01-23
YAZAR Onur Bilge Kula
ISBN 9944889827
DOSYA FORMATI 10,48 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Avrupa/Batı, özellikle Aydınlanma (18. yüzyıl) ile birlikte bilim ve teknoloji alanlarında gerçekleştirdiği büyük atılımlar sonucu, Asya’ya/Doğu’ya karşı belirgin bir üstünlük sağlar. Söz konusu üstünlük,Avrupa’nın, Doğu’yu, öncelikle Kuzey Afrika’yı sömürgeleştirmesürecine koşut olarak belirginleşir.Böylece, Aydınlanma, bir yandan bilim, akıl ve bireyin özgürleşmesi ve özerkleşmesine ortam hazırlayarak, sadece Avrupa’nın değil, tüm insanlığın gelişmesine kalıcı bir katkı yapar. Öbür yandan Batı’nın Doğu’yu sömürgeleştirmesine yol açar.Söz konusu durum, Batı’nın Doğu’yu kendi yaşam tarzı ve çıkarları açısından oluşturması veya kurgulamasına ortam hazırlar. Batı, Doğu’nun nasıl olması gerektiğini belirleme ve Doğu’yu temsil etme hakkını kendinde görmeye başlar ve böylece oryantalizm ortaya çıkar.Oryantalizm, Avrupa felsefesinde “Doğu yazgıcılığı”, “Muhammedanizm” ve “Avrupalı akıl üstündür” sözleriyle özetlenebilecek bir anlayışın ve sömürgeciliğin meşrulaştırma girişiminin bir türevidir..

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Batı Felsefesinde Oryantalizm ve Türk İmgesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Batı Felsefesinde Oryantalizm ve Türk İmgesi.

...ula. Avrupa/Batı, özellikle Aydınlanma (18 ... Batı Felsefesinde Oryantalizm ve Türk İmgesi - Büyük İndirimler... ... . yüzyıl) ile birlikte bilim ve teknoloji alanlarında gerçekleştirdiği büyük atılımlar sonucu, Asya'ya/Doğu'ya karşı belirgin bir üstünlük sağlar. Sitemizde Genel kategorisinde yer verdiğimiz kitap hakkında daha detaylı bilgi almadan önce Batı Felsefesinde Oryantalizm ve Türk İmgesi pdf okuma linkini bırakalım. Oryantalizm, Avrupa felsefesinde Doğu yazgıcılığı, Muhammedanizm ve Avrupalı akıl üstündür sözleriyle özetlenebilecek bir anlayışın ve sömürgeciliğin meşrulaştırma girişiminin bir türevidir.. Batı, Doğu`nun nasıl olması gerektiği ... Batı Felsefesinde Oryantalizm ve Türk İmgesi Onur Bilge Kula ... .. Batı, Doğu`nun nasıl olması gerektiğini belirleme ve Doğu`yu temsil etme hakkını kendinde görmeye başlar ve böylece oryantalizm ortaya çıkar.Oryantalizm, Avrupa felsefesinde `Doğu yazgıcılığı... 31.10 TL. Batı Felsefesinde Oryantalizm ve Türk İmgesi - Avrupa/Batı, özellikle Aydınlanma (18. Oryantalizm, Avrupa felsefesinde "Doğu yazgıcılığı", "Muhammedanizm" ve "Avrupalı akıl üstündür" sözleriyle özetlenebilecek bir anlayışın ve sömürgeciliğin meşrulaştırma girişimini...