Japonya'da Bir Osmanlı Seyyah Abdürreşid İbrahim (Ciltli)

Abdürreşid İbrahim

Japonya'da Bir Osmanlı Seyyah Abdürreşid İbrahim (Ciltli)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-12-28
YAZAR Abdürreşid İbrahim
ISBN 6056693892
DOSYA FORMATI 6,23 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Abdürreşit İbrahim Efendi’nin hayatı, Avrupa, Asya ve Kuzey Afrika’nın tarihine düşülmüş bir dipnottur adeta. Onun bütün yolculuğu başta Osmanlı olmak üzere İslam topraklarının selametine, Müslümanların birliğine ve esaret altındaki Türklerin istiklaline adanmıştı. Bir ideal uğruna, bir ömür seyahat etti. Abdürreşit İbrahim Bey 1907 – 1910 yılları arasında İslam dünyasına gerçekleştirdiği seyahatlerle hafızalara kazındı. Seyahatlerine Türkistan, Buhara, Semerkant ve Yedisu’yla başlayan seyyah, gezisini Sibirya, Moğolistan, Mançurya, Japonya, Kore, Çin, Singapur, Hint Denizi Adaları, Hindistan ve Hicaz yoluyla Türkiye’ye gelerek tamamladı. Abdürreşit İbrahim bu süreçte bir eğitimci, hoca/imam, vaiz, gazeteci, matbaacı/yayın cı, seyyah, yazar, siyasetçi, medrese hocası gibi sıfatları bulunan çok yönlü bir aksiyon adamı olarak ortaya çıkmaktadır. Bu bağlamda, en önemli çalışmalarını hayatını tamamladığı Japonya’da gerçekleştirdi. 12 Ekim 1933'te ikinci kez gittiği Japonya'da İslamiyet’in tanıtılmasında önemli çalışmalar yürüttü ve Tokyo Camii’ni Japonya’ya kazandırdı. Japonya parlamentosunda İslamiyet’in resmi olarak tanınmasını sağladı. Kitapta, Abdürreşid İbrahim’in Japonya günlerine ait çok özel fotoğraflar bilgilendirici metinlerle birlikte sunulmakta.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Japonya'da Bir Osmanlı Seyyah Abdürreşid İbrahim (Ciltli) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Japonya'da Bir Osmanlı Seyyah Abdürreşid İbrahim (Ciltli).

...id İbrahim. Abdürreşit İbrahim Efendi'nin hayatı, Avrupa, Asya ve Kuzey Afrika'nın tarihine düşülmüş bir dipnottur adeta ... Portreler #3: Japonya'yı İslamiyetle Tanıştıran Adam: Abdürreşid... ... . Onun bütün yolculuğu başta Osmanlı olmak üzere İslam topraklarının... Abdürreşit İbrahim Efendi'nin hayatı, Avrupa, Asya ve Kuzey Afrika'nın tarihine düşülmüş bir dipnottur adeta. Kitabın basım bilgileri. Adı: Japonya'da Bir Osmanlı Seyyah Abdürreşid İbrahim. ...(TUJIAD) tarafından yürütülen "Abdürreşid İbrahim'i Anma ve Yeni Nesillere Anlatma" projesi çerçevesinde "Japonya'da ... Japonya'da Bir Osmanlı Seyyah Abdürreşid İbrahim Ciltli... ... . ...(TUJIAD) tarafından yürütülen "Abdürreşid İbrahim'i Anma ve Yeni Nesillere Anlatma" projesi çerçevesinde "Japonya'da Bir Osmanlı Seyyah; Abdürreşid İbrahim" programı düzenlendi. Sibiryalı Meşhur Seyyah Abdürreşid İbrahim. 1. fiyat. Osmanlı Seyyahlarının Gözüyle Avrupa. Osmanlı Padişahları (Ciltli). 18. fiyat....