Küçük Sözler (Günümüz Türkçesiyle ve Açıklamalı)

Bediüzzaman Said Nursi

Küçük Sözler (Günümüz Türkçesiyle ve Açıklamalı)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-01-01
YAZAR Bediüzzaman Said Nursi
ISBN 9758549191
DOSYA FORMATI 10,54 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu Kitap, Bediüzzaman'ın kaleme aldığı, pek çok insanın imanının kurtulmasına vesile olan çok önemli bir eserdir. Bu eserde imanın insanı insan ettiği, imanın hem nur, hem kuvvet olduğu, hakiki imanı elde insanın kainata meydan okuyabileceği; küfrün dünyada ve ahirette cehennem tohumu sakladığı insanı gayet aciz, canavar bir hayvan ettiği açıklanır. İnsanın ve yükselmesine ve değer kaybetmesine sebep olan hakikatler ve beş nokta ve beş nükte olarak herkesin muhtaç olduğu on bahiste izah edilir. İnsandaki kabiliyetleri ve insanın vazifelerini son derece akla uygun ve kabul edilebilir bir şekilde ortaya konulur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Küçük Sözler (Günümüz Türkçesiyle ve Açıklamalı) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Küçük Sözler (Günümüz Türkçesiyle ve Açıklamalı).

...ş: 12 Mayıs 2020 - 13:46, 12 Mayıs 2020 - 16:46 ... Ülkücü Sözleri, Bozkurt Sözleri, Milliyetçi Sözler - Pek Güzel Sözler ... . Özlü sözler sayfamızda sizler için resimli, anlamlı, kısa, güzel ve etkileyici özlü sözleri sizler için hazırladık.... Bu sayfada gün ile ilgili sözler bulacaksınız. - Küçük İskender. Öleceğiz bir gün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler, hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler. Anlamlı güzel sözler veya özel günler için ... Küçük Sözler (Cep Günümüz Türkçesiyle Ve Açıklamalı) - Kitap... ... . Anlamlı güzel sözler veya özel günler için kutlama mesajları, hepsini tek sayfadan ulaşabilirsiniz. Etkili olmak için çok küçük olduğunuzu düşünüyorsanız, bir sivrisinekle hiç yatağa girmediniz demektir. Günün Sözleri' nde 2015- 2020 yılları arasında günün sözü olarak yayınlanan ve sizlerden en çok beğeniyi alan sözler. Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. YAŞAM HABERLERİ | 08.08.2017 16:21 | Son Güncelleme 21.01.2020 10:52. Hayata dair anlamlı kısa sözler paylaşmak isteriz bazen duygularımızı anlatmak isterken... Anlamlı Sözler 2020. Sabır, meyvesini geç veren ağaç gibidir. Beklemek gerekir. Tagore. Sen benim kalbime bak diyen, acaba iç dışa çevrilseydi ne diyecekti? Kendini küçük görme. 2. "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Okullardan başka; gazeteler, küçük dergiler köylere kadar yayınlanıp dağıtılmalıdır. Facebook'ta takip edin. Her güzel sözler sayfası gibi bu sayfada da sizler için anlamlı güzel sözler hazırladık. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajları. Bediüzzaman Said Nursi. Bu Kitap Bediüzzaman'ın kaleme aldığı pek çok insanın imanının kurtulmasına vesile olan çok önemli bir eserdir....