Türkiye ve Komşu Ülkeler Coğrafyası

Prof. Dr. Ramazan Özey

Türkiye ve Komşu Ülkeler Coğrafyası
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2010-11-03
YAZAR Prof. Dr. Ramazan Özey
ISBN 9758986774
DOSYA FORMATI 10,73 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türkiye ve Komşu Ülkeler Coğrafyası denildiğinde, Türkiye ile birlikte, Bulgaristan, Yunanistan, Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, İran, Irak ve Suriye gelir. Türkiye ve komşu ülkeler coğrafysında;9 ülkenin doğal, beşeri ve ekonomik olayların dağılışını, aralarındaki bağlantı, sebep ve sonuçlarını incelemiştir. Ülkeler, Türkiye ile karşılatırmalı olark ele alınmıştır. İşte bu nedenle, bu kitapta, Türkiye ile Komşu ülklerin coğrafi özellikleri öok ayrıntılı bir şekilde ele alınmıştır.Türkiyenin komşuları ile ilişkileri son yıllarda gittikçe iyiye gitmekte ve eski düşmanlıklarda yumuşama görülmektedir. Türkiye ve komşu ülkeler hakkında ayrıntılı bilgi edinmek isteyenlere, önemli bir başvuru kaynağı olacakğı beklenmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türkiye ve Komşu Ülkeler Coğrafyası i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türkiye ve Komşu Ülkeler Coğrafyası.

... Komşu Ülkeleri. Admin tarafından, 14 Aralık 2016 ... Türkiye ve Komşu Ülkeler Coğrafyası Ramazan Özey ... . 27. Ülkemizin, batıda Yunanistan ve Burgaristan, doğuda Gürcistan,Ermenistan,Azerbaycan(Nahçıvan) ve İran... Türkiye doğuda Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan (Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti) ve İran; güneydoğuda Irak; güneyde Suriye; batıda Yunanistan ve kuzeybatıda da Bul. Ülkeler Türkiye ile karşılatırmalı olark ele alınmıştır. Türkiye ve komşu ülkeler hakkında ayrıntılı ... Türkiye ve Komşu Ülkeler Coğrafyası ... . Türkiye ve komşu ülkeler hakkında ayrıntılı bilgi edinmek isteyenlere önemli bir başvuru kaynağı olacakğı beklenmektedir. Şimdi sizlere Türkiye'ye komşu olan ülkeler hakkında bilgiler vereceğiz. IRAK: Asya'nın batısında yer alan ve Türkiye'nin komşularından birisi olan Irak'ın başkenti Bağdat'tır. 30 TL. Türkiye ve Komşu Ülkeler Co...