İslam Tarihi El- Kamil Fi’t-Tarih Tercümesi (10 Cilt)

İbnü'l Esir

İslam Tarihi El- Kamil Fi’t-Tarih Tercümesi (10 Cilt)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-05-29
YAZAR İbnü'l Esir
ISBN 6057577665
DOSYA FORMATI 11,60 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Sahabeler hakkında kaleme aldığı Usdu’l-ğâbe fi ma’rifeti’s-sahâbe adlı eseriyle de ünlenmiş ve 13. yüzyılda Suriye’de yaşamış olan meşhur âlim İbnü’l-Esîr’in, tertip ve sunum açısından tarih literatüründe göz dolduran eseri, elinizdeki el-Kâmil fit-târîh kitabıdır. Türkiye’deki Cizre doğumlu olan ve bir zaman için Selahaddin Eyyubi'nin ordusuyla Suriye'de bulunan yazar bu eserini miladi 1230-1231 yılları arasında Musul’da telif etmiştir.Tarihin başlangıcından tutup kısas-ı enbiyâ, siyer-i Nebi ile devam ederek hicri 628/ miladi 1230 senesine kadar hicretten itibaren her seneyi ayrı bir bölüm halinde kronolojik olarak sunar. Her bölümün sonunda da o yıl içinde vefat eden ünlü devlet adamları ve âlimlerin isimlerini zikreder.Tarih kaynağı olarak önemine binaen sadece Haçlı Savaşlarına dair bölümü D. S. Richards tarafından İngilizceye çevrilmiş ve üç cilt halinde yayımlanmıştır. Ayrıca ilki Leiden’de 1850-1874 olmak üzere çeşitli baskıları yapılmış bu eser, ihtiva ettiği sosyolojik ve siyasi çok ince detayları yanısıra yazarın çarpıcı politik, ahlaki ve taktiksel tahlilleri ile birlikte İslam tarihi alanında tüm İslam Dünyasında bir başvuru kaynağı olmayı sürdürmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İslam Tarihi El- Kamil Fi’t-Tarih Tercümesi (10 Cilt) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İslam Tarihi El- Kamil Fi’t-Tarih Tercümesi (10 Cilt).

...ründe göz dolduran eseri elinizdeki el-Kâmil fit-târîh kitabıdır ... İslam Tarihi El Kamil Fit Tarih Tercümesi 10 Cilt ... . İslam Tarihi (El Kamil Fi't) (10 Cilt). 343.10 TL. İslam Tarihi, el-Kamil fit-Tarih Tercümesi, İbnül Esir, 10 cilt, Ocak Yay. FİYATI 0,00 TL kredi kartlarına 4 taksit. ...tarih literatüründe göz dolduran eseri, elinizdeki el-Kâmil fit-târîh kitabıdır. Haçlı Savaşlarına dair bölümü D. S. Richards tarafından İngilizceye çevrilmiş ve üç cilt halinde yayımlanmıştır. ...(10 Cilt), Yazar: İbnü'l Esir, Yayınevi: Ocak Yayınları, Çevi ... İslam Tarihi (El-Kamil Fi`T-Tarih Tercümesi) (10 Cilt) ... . ...(10 Cilt), Yazar: İbnü'l Esir, Yayınevi: Ocak Yayınları, Çevirmen: Zülfikar Tüccar, Kategori: Kitap, Detay Kategori: İslam Diğer, En Düşük Fiyat: 225 TL, Teklif Sayısı: 3, Barkod: 9786054659173... ...yüzyılda Suriye'de yaşamış olan meşhur âlim İbnü'l-Esîr'in, tertip ve sunum açısından tarih literatüründe göz dolduran eseri, elinizdeki el-Kâmil fit-târîh kitabıdır. ...Suriye'de yaşamış olan meşhur âlim İbnü'l-Esîr'in, tertip ve sunum açısından tarih literatüründe göz dolduran eseri, elinizdeki el-Kâmil fit-târîh kitabıdır. Usulus Serahsi Tercümesi, 2 Cilt Takım. Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. İslam Tarihi El-Kamil Fi'T-Tarih Tercümesi Cilt - 10. Yazar. 22/10/2018 tarihinde (1 yıl önce) saat 18:56'de oluşturuldu. ...(el-Kamil fi't-Tarih Tercümesi) (10 Cilt) Yazar : ,İbnü?l Esir, Ocak Yayınları %20 indirim Fiyat tertip ve sunum açısından tarih literatüründe göz dolduran eseri, elinizdeki el-Kâmil fit-târîh kitabıdır. kitaphanen.com´da uygun fiyata Ocak Yayıncılık markalı İslam Tarihi el Kamil fit Tarih Tercümesi 10 Cilt 9786054659173 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. ...yüzyılda Suriye'de yaşamış olan meşhur âlim İbnü'l-Esîr'in, tertip ve sunum açısından tarih literatüründe göz dolduran eseri, elinizdeki el-Kâmil fit-târîh kitabıdır....