Varolmanın Boyutları

William C. Chittick

Varolmanın Boyutları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-01-17
YAZAR William C. Chittick
ISBN 9755745091
DOSYA FORMATI 8,13 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

W. Chittick, burada çevirilerini sunduğumuz makalelerinde İslam'ı (ve tasavvufu) içeriden gözlemleyen ve onu olduğu gibi anlatmaya çalışan bir Batılı kimliğiyle karşımıza çıkmaktadır.Açıkça görüleceği üzere, Chittick, ele aldığı ve tartıştığı konuları felsefi, teolojik ve tasavvufi bağlamlarına oturtmakta çok büyük bir başarı sergilemektedir. Yine, anlaşılması son derece zor olan tasavvufi konuları açık ve sade bir dil ile anlatması hem tasavvufi öğretilere vukufu, hem de bu konularda gösterdiği titizlik açısından, takdire şayan bir husustur. Bu bakımdan onun çalışmalarının, genel olarak tasavvuf ve özel olarak vahdet-i vücud konusunda Batı'da ve İslam dünyasında karşılaştığımız yanlış anlamaların giderilmesinde önemli bir katkısı olacağı kanaatindeyiz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Varolmanın Boyutları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Varolmanın Boyutları.

...n Boyutları hakkında testler, değerlendirmeler, kitabın karakterleri, diğer baskıları ve daha fazlası ... Varolmanın Boyutları William C. Chittick ... . Varolmanın Boyutları. Tasavvuf ve Vahdetü'l-Vücûd Üstüne Yazılar. Eser: Kitabın başında varoluşun (vücûd) farklı boyutlarına gelmeden önce iki dünyanın (Batı ve İslam Dünyası)... 24 TL. W. Chittick, burada çevirilerini sunduğumuz makalelerinde İslâm'ı (ve tasavvufu) içeriden gözlemleyen ve onu olduğu gibi anlatmaya çalışan bir 'batılı' kimliğiyle karşımıza çıkmaktadır. Varolmanın Boyutları. Tasavvuf ve Vahdetü'l-Vücûd Üstüne Yazılar. Ölüm varoluşun bir safhasında ... Varolmanın Boyutları En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... . Varolmanın Boyutları. Tasavvuf ve Vahdetü'l-Vücûd Üstüne Yazılar. Ölüm varoluşun bir safhasından başka bir safhasına geçiştir. Varolmanın Boyutları....