Uzaktan Bakan İnsanClaude Levi - Strauss

Vincent Debaene

Uzaktan Bakan İnsanClaude Levi - Strauss
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-04-21
YAZAR Vincent Debaene
ISBN 9750819964
DOSYA FORMATI 8,63 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Claude Lévi-Strauss, Amerika yerlilerinden Batı Avrupa halklarına, oradan da Hindistan ya da Japonya’ya varıncaya dek, çok çeşitli toplumları gözlemleyerek karşılaştırmalı incelemelerde bulundu ve 20. yüzyıla damgasını vurdu. Adını Lévi-Strauss’a borçlu olan Yapısalcılık, onun için, her türlü insani etkinliğe ilişkin deneyimlerimizi genişletmeye olanak sağlayan bir bilimdi. Lévi-Strauss, düşüncesi her ne kadar antropoloji (“Les Structures élémentaires de la parenté”) ile ilgiliyse de, aynı zamanda hem felsefi (“Yaban Düşünce”) hem yazınsal (“Hüzünlü Dönenceler”) hem de sanatsal (“Regarder écouter lire”) nitelikli yapıtlar vermişti.Lévi-Strauss ana ilkelerini açıkladığı ve ilişkide olduğu çeşitli kültürlerin akrabalık sistemleri, mitleri ve sanatlarına uyguladığı, bütün insanlarda ortak olan “yaptakçı” yaban düşünceye her daim bağlı kaldı.Vincent Debaene ve Frédérick Keck, Claude Lévi-Strauss’un dünya üzerinde gezdirdiği bu uzaktan bakışın, geçtiğimiz yüzyılın çalkantıları arasında nasıl ortaya çıktığının hikâyesini anlatıyor: İnsana ve kültüre ilişkin kavrayışımızı derinlemesine yenileyen bir bakışın hikâyesi.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Uzaktan Bakan İnsanClaude Levi - Strauss i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Uzaktan Bakan İnsanClaude Levi - Strauss.

...rlilerinden Batı Avrupa halklarına, oradan da Hindistan ya da Japonya'ya varıncaya dek ... Claude Levi-Strauss - Uzaktan Bakan İnsan Vincent Debaene ... ... Claude Lévi-Strauss, Uzaktan Bakan İnsan. LOT NO: 601. Satış fiyatını görmeniz için üye girişi yapmanız gerekiyor! Vincent Debaene ve Frédérick Keck, Claude Lévi-Strauss'un dünya üzerinde gezdirdiği bu uzaktan bakışın, geçtiğimiz yüzyılın çalkantıları arasında nasıl ortaya çıktığının hikâyesini anlatıyor: İnsana ve... Vincent Debaene. Claude Lévi-Strauss, Amerika yerlilerinden Batı Avrupa halklarına ... Claude Levi-Strauss - Uzaktan Bakan İnsan-Palme Kitabevi ... ... Vincent Debaene. Claude Lévi-Strauss, Amerika yerlilerinden Batı Avrupa halklarına, oradan da Hindistan ya da Japonya'ya varıncaya dek... ...yüzyılın en önemli bilim adamlarından ve iki yıl önce 100 yaşındayken ölen Claude Levi-Strauss'a biraz daha yakından bakmak için eksiksiz bir kitap, Claude Levi-Strauss / Uzaktan Bakan İnsan. Start by marking "Claude Lévi-Strauss: Uzaktan Bakan İnsan" as Want to Read We'd love your help. Let us know what's wrong with this preview of Claude Lévi-Strauss by Vincent Debaene. Vincent Debaene, Frédéric Keck, Ali Berktay. Claude Lévi-Strauss, Amerika yerlilerinden Batı Avrupa halklarına, oradan da Hindistan ya da Japonya'ya varıncaya dek... Vincent Debaene ve Frédérick Keck, Claude Lévi-Strauss'un dünya üzerinde gezdirdiği bu uzaktan bakışın, geçtiğimiz yüzyılın çalkantıları arasında nasıl ortaya çıktığının hikâyesini anlatıyor: İnsana ve... Vincent Debaene ve Frédérick Keck, Claude Lévi-Strauss'un dünya üzerinde gezdirdiği bu uzaktan bakışın, geçtiğimiz yüzyılın çalkantıları arasında nasıl ortaya çıktığının hikâyesini anlatıyor: İnsana ve... Vincent Debaene ve Frédérick Keck, Claude Lévi-Straussun dünya üzerinde gezdirdiği bu uzaktan bakışın, geçtiğimiz yüzyılın çalkantıları arasında nasıl ortaya çıktığının hikâyesini anlatıyor: İnsana ve......