Gerçek Bektaşilik

Ahmet Rifat Efendi

Gerçek Bektaşilik
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-07-20
YAZAR Ahmet Rifat Efendi
ISBN 9753556897
DOSYA FORMATI 4,59 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Orjinal adıyla Mir'atü'l-mekasıd fi defi'l-mefasid, XIX asrın ikinci yarısından itibaren bizzat bektaşiler tarafından kendilerini tanıtmak için yazılan eserlerin ilk örneklerindendir. İçeriden biri olarak, mensubu bulunduğu kurumu ve geleneği tanıtırken, aşırılıklardan uzak, Ehl-i Sünnet çizgisine yakın bir Bektaşiliği esas alan yazar, aleyhte propagandaya engel olmayı ve bu yola yeni girenleri ya da Bektaşi olduğu halde tarikatının esaslarından bihaber olanları bilgilendirmeyi amaçlar.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Gerçek Bektaşilik i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Gerçek Bektaşilik.

...r ve cem adı verilen iki büyük ayin yapılmaktadır ... GERÇEK BEKTAŞİLİK Kitabı ... . Kısaca fıkralarda yer alan Bektaşi algısı, hiçbir şekilde gerçek Bektaşilik değerleri ile örtüşmemektedir. Bektaşilik, 12. yüzyılda Anadolu'ya gelen Hacı Bektaş Veli tarafından kurulur. Bektaşilik başlarda Yeniçeri Ocağı'ndan büyük yer edinmiş, ardından Osmanlı devletinin himayesine mahzar olmuştur. . BEKTASiLiK. Haci Bektas Velî tarafindan kuruldugu kabul edilen tarikatin adi. Bu tarikatin kurulusu her ne kadar Haci Bektas Velî ... Hacı Bektaş Veli Kimdir, Bektaşilik Nedir - Bio Bilgi ... . Bu tarikatin kurulusu her ne kadar Haci Bektas Velî'ye nisbet ediliyorsa da esas tesekkülü daha sonraki dönemlere rastlar. Gerçek Bektaşilik. Gerçek Bektaşilik. Yayınevi : İz Yayıncılık. Yazar : Ahmet Rifat Efendi. Gerçek Bektaşilik - Ahmet Rifat Efendi hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap.com'dan satın alın! Gerçek Bektaşilik. Mir'atü'l-Mekasıd Fi Def'i'l-Mefasid. Gerçek Bektaşilik %17 indirimli Orijinal adıyla Mirâtül-mekâsıd fî defil-mefâsid,XIX. asrın ikinci yarısından itibaren bizzat Bektaşiler tarafından kendilerini. Balım Sultan (İkinci Pir) ve Bektaşilik. Asıl adının Hızır Bali olduğu kabul edilmektedir. Hakikat: Bu kapıya ulaşan kişi hakikat alemine dalar, hakkı gerçek mahiyeti ile kavrar. Gerçek Bektaşilik. Yayınevi. : İz Yayıncılık. Bektaşilik nedir (Bektaşilik Tarikatı Nedir) İşte Bektaşilik tarikatı ve Bektaşilik hakkında bilgi… Bektaşilik; Hacı Bektaş Velî tarafından kurulduğu kabul edilen tarikatın adıdır. Bektaşilik, evrenin Tanrı'nın sureti olduğunu, insanın da Tanrı'nın bir cüzü konumunda bulunduğunu kabul eder. Gerçek ibadet; insanın, düşüncelerini kendisiüzerinde yoğunlaştırmasıdır. Bektaşi: Yüce Kur'an'ın bütün buyruklarına gerçek anlamıyla uyan kimsedir. Bektaşilik: Esası aşktır. Vahdette bu aşkın visal noktasıdır. Kâinata hüküm eden ( cemaldir) Mutlak güzelliktir. Gerçek bektaşilik. Başlık: Gerçek bektaşilik. Dil: Türkçe. Gerçek Bektaşilik. %40. 47,00 TL. Gerçek Bektaşilik. Ahmet Rifat Efendi. HAVALE :27,92 TL %1 EFT İndirimi. Alevilik - Bektaşilik. İzzet EKER. Загрузка... Hacı Bektaşı Veli ve Bektaşilik - Prof. Kalbinde ilahı nuru parlatmış olan gerçek kamil bir insan da artık Hak'kı tamamiyle gizli ve açık bütün yönleri ile bilmiş olur. Bektaşilik de bu ögretini...