Termik Motorlar

Kollektif

Termik Motorlar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-04-01
YAZAR Kollektif
ISBN 9944157193
DOSYA FORMATI 5,91 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Çağımızda teknolojik alandaki gelişmeler hızla artmaktadır. Bu gelişimin daha çok ekonomik sorunların çözümüne yönelik olduğunu düşünürsek, termik motorlardaki gelişmenin yadırganmaması gerekir. Termik motorlar, karada, havada, denizde, savaşta, barışta, her yerde ve her zaman her işte kullanılmaktadır.Ülkesel düzeyde termik motorlarda önemli atılımlar olmuşsa da, beklenilen somut ürünlerin üretilebilme sorunları çözüm beklemektedir. Oysaki sanayi devrimlerini tamamlamış ülkelerde, termik motorların üretimi ve kullanımının boyutunun saptanması oldukça güçtür.Bu kitap hazırlanırken, özellikle ülkemizde makine eğitimi görenler ve bu konuda çalışanlar için gerekli olabilen günlük yaşamımıza girmiş termik motorlara yer verilmiştir. Kitap üniversitelerimizde makine eğitimi gören öğrencilere ders notu gereksinimini karşılamak amacıyla hazırlanmıştır.Kitapta; termik motorların gelişimi, dört strok peryotlu benzinli ve dizel motorlarının ilkeleri ve parçaları, motor yakıt ve yağları, motor donanımları üzerinde durulmuştur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Termik Motorlar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Termik Motorlar.

...k manyetik motor devre kesicileri. Termik motor türleri ... İpucu 1: Termik Motorlar Nasıl Çalışır? ... . Dış yanma termik motorları: 1. Stirling motoru, gazlı veya sıvı bir çalışma ortamının kapalı bir alanda hareket ettiği bir termal cihazdır. 3. Füze ve reaktif termik motorlar. 9789944157193. 860881. Termik Motorlar. Hiperlink Yayınları. 25.93. termik motorlar - arama sonuçları. 10 20 30 40 50 100. Dış yanmanın termik motorlarıMotorun yanma hareketi esnasında çalışma ortamının ısıtıldığı buharlı makineler. Bu gibi termik motorlar tek veya çift hareket sağlay ... Çeşitli Motor Kontrol Devrelerinde Termik Röle Bağlantıları ... . Bu gibi termik motorlar tek veya çift hareket sağlayabilir. Termik motorlar uygulama örnekleri : yardımcı ders kitabı. by. Yavuzcan, Güngör. İçten yanmalı pistonlu motorlar : otomobil ve traktör motorlarının termik hesabı....