Tarihe Yön Veren Olaylar

Yeliz Aksoy

Tarihe Yön Veren Olaylar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-08-22
YAZAR Yeliz Aksoy
ISBN 6054766048
DOSYA FORMATI 11,84 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Tekerleğin bulunması, Amerikanın keşfi, Yazının icadı, İstanbul`un fethi, Rönesans, Uzaya çıkılması, Türk Kurtuluş Savaşı... İnsanlık tarihi incelendiğinde, coğrafi keşiflerden türlü icatlara, dünya savaşlarından doğal afetlere kadar pek çok olayın bu akışı etkilediği görülür. Bazen bir fikir veya akım bir imparatorluğun çökmesine neden olmuş, bazen hiç beklenmedik bir kişi birdenbire tüm dünyaya hükmeden hale gelebilmiştir. Bugünkü dünya düzenini kavramak için, ilk yapmanız gereken şeylerden birisi olayların tarihsel gelişimini öğrenmek, tarihe yön veren olay ya da kişiler hakkında bilgi edinmek olacaktır. İşte bu kitapta, Hz. İsa`nın doğumundan Fransız İhtilali`ne, tekerleğin keşfinden, ilk insanın uzaya çıkışına kadar tarihin akışını değiştiren pek çok olayın etkileyici detaylarını bulacaksınız. Kitapta yer alan bilgiler, sebep ve sonuçlarını merak ettiğniz pek çok olay hakkındaki sorularınıza cevap olacaktır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tarihe Yön Veren Olaylar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tarihe Yön Veren Olaylar.

...larına ulaşabilirsiniz. En eski Tarihe Yön Veren Olaylar ile ilgili kitap incelemelerini, kitap yorumlarını, 1k okurlarının kitaplar hakkındaki görüşlerini inceleyebileceğiniz sayfa ... Tarihe Yön Veren Olaylar - Kitap Vuslat Uyanık ... . Tarihe Yön Veren Olaylar incelemeleri. Her şey. İngiliz tarihçi Richard Overy; 2007'de yayımlanan "Times Eksiksiz Dünya Tarihi" isimli kitapta insanlık tarihinin gidişatını en çok etkilediğini düşündüğü 50 önemli olayı sıraladı. İnsanlığın dünyadaki gelişimine yön veren 10 olayı sizler için sıraladık. İşte tarihin akışını değiştiren 10 önemli olay... 2001 - Dünya Ticaret Merkezi Saldırısı. 198 ... Tarihe Yön Veren Olaylar, Vuslat Uyanık » Satın Al & Fiyatı - Kidega ... . İnsanlığın dünyadaki gelişimine yön veren 10 olayı sizler için sıraladık. İşte tarihin akışını değiştiren 10 önemli olay... 2001 - Dünya Ticaret Merkezi Saldırısı. 1989 - Berlin Duvarı'nın Yıkılması. Bugünkü dünya düzenini kavramak için ilk yapmanız gereken şeylerden birisi olayların tarihsel gelişimini öğrenmek tarihe yön veren olay ya da kişiler hakkında bilgi edinmek olacaktır. İlk Atom Bombasının Atılışı. 6 Ağustos 1945 sabahı ilk atom bombası Enola...