Tasavvuf Tarihi Ders Notları

Kemal Edib Kürkçüoğlu

Tasavvuf Tarihi Ders Notları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2014-11-14
YAZAR Kemal Edib Kürkçüoğlu
ISBN 6055166595
DOSYA FORMATI 4,76 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Tasavvuf Tarihi Ders Notları, tam anlamıyla bir el kitabıdır. Hem konuyu özetlemesi hem de yer yer ayrıntıya girmesi bakımından son derece ‘kendine özgü’ bir metindir. Müellif, bu metni Ankara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesinde Tasavvuf Tarihi dersini okuttuğu 1950’li yıllarda öğrenciler için hazırlamış ve teksir yoluyla çoğalttırmıştır. Yalnız metin içindeki bir kısım kayıtlardan, burada özet geçtiği konuları, derslerinde genişleterek işlediği anlaşılıyor.Bu ders notları, Tasavvuf Tarihi dersinin İlâhiyat Fakültesi ders programındaki mütevazı yerini ve dersin hangi şartlar altında işlendiğini gösteren ilgi çekici bir belgedir aynı zamanda. Kemâl Edîb Kürkçüoğlu’nun entelektüel müktesebatının Tasavvuf Tarihi Ders Notları’nda bütün parlaklığıyla yansıdığı da apaçık görülebiliyor. Cümleler bazen aforizma veya daha bizden bir tabirle ‘cevâmiu’l-kelim’ üslubuna bürünüyor ve az kelimeyle çok şey ifade etme kudretine erişiyor.Eser, Yusuf Turan Günaydın tarafından bir giriş ve günümüz okuyucusunun metne nüfuzunu kolaylaştıracak dipnotlar eklenerek yayına hazırlanmış; Mehmet Kurtoğlu’nun kaleme aldığı Kemâl Edîb biyografisiyle zenginleştirilmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tasavvuf Tarihi Ders Notları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tasavvuf Tarihi Ders Notları.

...tıya girmesi bakımından son derece 'kendine özgü' bir metindir ... Tasavvuf Tarihi Ders Notları - MaksatKitap ... . Bu konuda pdfindiroku.site size yardım edecek. Kemal Edib Kürkçüoğlu'in ölümsüz eseri Tasavvuf Tarihi Ders Notları hakkında hem bilgi edinecek hem de epub indirme bağlantısına ulaşacaksınız. Kitap Açıklaması. Tasavvuf Tarihi Ders Notları, tam anlamıyla bir el kitabıdır. Hem konuyu özetlemesi hem de yer yer ayrıntıya girmesi bakımından son derece 'kendine özgü' bir metindir. Tasavvuf Tarihi Ders Notları tam anlamıyla bir el kitabıdır. ... Tasavvuf Tarihi Ders Notları ... . Tasavvuf Tarihi Ders Notları tam anlamıyla bir el kitabıdır. Kemâl Edîb Kürkçüoğlu'nun entelektüel müktesebatının Tasavvuf Tarihi Ders Notları'nda bütün parlaklığıyla yansıdığı da apaçık görülebiliyor. En yeni Tasavvuf Tarihi Ders Notları kitapları, yazarları, kitap incelemelerini, kitaplardan alıntıları, yazarlardan sözleri, okurları listeleyebilirsiniz. Yüzü dondu v...