Gülşen-i RazŞebüsteri

Rafet Elçi

Gülşen-i RazŞebüsteri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2014-11-21
YAZAR Rafet Elçi
ISBN 6059925112
DOSYA FORMATI 7,47 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

1318 tarihinde, Emir Hüseyin’in elçisi Şebüster’e gelir. On beş sorudan oluşan bir mektup taşımaktadır. O tarihte otuzlu yaşlarının henüz başında bulunan büyük âlim ve mutasavvıf Mahmud Şebüsteri hazretlerini aramaktadır. İçinde pek çok ulu zatın bulunduğu bir mecliste, Emir Hüseyin’in mektubunu açıp okumaya başlar. Büyük sufi soruların hepsine, derhal, aynı vezinde cevap verir. Bu hadiseden hayranlık içerisinde olan o ulu zatlar, verdiği bu cevapları genişletmesini ve manzum bir eser meydana getirmesini isterler. Böylelikle elinizdeki bu muhteşem eser yazılmaya başlanır.Tasavvuf edebiyatının en büyük şaheserleri arasında yer alan Gülşen-i Râz, yazıldığı tarihten bu yana hakikat yolcularına kılavuzluk etmektedir. Eser bu haliyle tasavvuf üzerine araştırma yapan ilim adamlarının da en çok müracaat ettiği kaynaklar arasında yer almaktadır. Bu eser Rafet ELÇİ tarafından Türkçe’ye nazım olarak aktarılmış ve yorumlanmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Gülşen-i RazŞebüsteri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Gülşen-i RazŞebüsteri.

...iler. Kitap Adı: Gülşen-i Raz: Metni ve Şerhi Kitap Serisi: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi Yazar: Mahmud-ı Şebüsteri Yayıncı: İş Bankası Kültür Yayınları Sayfa Sayısı: 208 ... Şebüsteri ve Gülşen İ Raz ... . 12 TL. Gülşen-i Râz; Şeyh Mahmûd-ı Şebüsterî'nin, Sühreverdî şeyhi olan Horasanlı Mîr Hüseynî-i Sâdât'in kaleme aldığı bir nameyle Tebriz âlimlerine nazım türünde yönelttiği tasavvufî ve felsefî... Muammer Cengiz. Horasanlı sufi Emir Hüseyni-i Herevi'nin (v. 729/1329 [?]) sorularına Mahmud Şebüsteri (v.720/1320 [?] tarafından cevaben kaleme alınmış bir mesnevi olan Gülşen- ... Gülşen-i Raz - Şeyh Mahmud Şebüsterî [Ks] - YouTube ... ... Muammer Cengiz. Horasanlı sufi Emir Hüseyni-i Herevi'nin (v. 729/1329 [?]) sorularına Mahmud Şebüsteri (v.720/1320 [?] tarafından cevaben kaleme alınmış bir mesnevi olan Gülşen-i Raz... Şeyh Mahmüd Şebüsteri, Gülşen-i Raz en uygun fiyatıyla Okuyanboga.com'da. Tüm siparişlere not defteri ve kitap hediye! Güvenilir ve uygun fiyatlı kitap alışveri. Maksat bu ki Gülşen'i ettim icâd; Beni rahmetle gönül ehli etsin yâd. Benim adımla sonlansın bu Gül-şen; İlâhî sonumu Mahmûd kıl Sen. Gülşen-i Râz Şeyh Mahmûd Şebüsterî (k.s). İlhanlılar dönemi mutasavvıf-şâirlerinden olan Şebüsterî, tasavvuf sahasında Saâdetnâme ve Hakku'l-Yakîn gibi önemli eserleri de bulunmasına rağmen daha ziyade Gülşen-i Râz'ı ile şöhret bulmuştur. Şu an Eğitim kategorisinde, terzibaba13gulseniraz kanalında yer alan GÜLŞEN-İ RAZ 12. GÜLŞEN-İ RAZ 21 Bölüm Mahmud Şebüsteri şerh Necdet Ardıç. 14 izlenme. Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden). Gülşen-i Râz; Şeyh Mahmûd-ı Şebüsterî'nin, Sühreverdî şeyhi olan Horasanlı Mîr Hüseynî-i Sâdât'in kaleme aldığı bir nameyle Tebriz âlimlerine nazım türünde... Gülşen-i Râz. Şebüsterî'nin (ö. 720/1320) tasavvufî mesnevisi. Gülşen-i Raz'ın onun dükkânından sadece bir koku olduğunu, yüzlerce yıl geçse bile Attâr gibi bir şairin gelmeyeceğini söyler. Epub veya pdf formatta Gülşen-i Raz Şebüsteri kitabına erişmek ister misiniz? Rafet Elçi imzası taşıyan Gülşen-i Raz Şebüsteri pdf indirme bağlantısına bu yazıdan ulaşabilirsiniz. 24 TL. Tasavvuf edebiyatının en büyük şaheserleri arasında yer alan Gülşen-i Raz, yazıldığı tarihten bu yana hakikat yolcularına kılavuzluk etmektedir. 47.20 TL. Şebüsteri ve Gülşen i RazŞebüsteri ve Gülşen i Raz - Horasanlı sufî Emîr Hüseynî-i Herevî'nin (v... Gülşen-i Râz, Mahmud Şebüsteri'nin eseri olan tasavvuf klasiği. Gülşen-i Râz tasavvufun vahdet-i vücud okuluna ait bir eserdir. Veciz bir üslupla vahdet-i vücudun temel argümanlarını ortaya koyar....