Tarikati MuhammediyYe (Şamua)

İmam Birgivi

Tarikati MuhammediyYe (Şamua)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-02-01
YAZAR İmam Birgivi
ISBN
DOSYA FORMATI 3,3 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Şeytan, insanın apaçık düşmanıdır. Onun bütün emeli, îmanı yok etmek, ateşte ebedî kalmaya yol açmaktır. Kulu tâatten dışarı çıkarmak, kahredici bir zulme saptırmak ister. İnsanı oyalayıp hayırlı işlerden geri bırakmaya, derece ve mertebelerden aşağı düşürmeye çalışır. Sarsılmaz bir gayretle, insanı manevi zaferden alıkoymaya çabalar. O ancak kendi hempaları cehennem yârânından olsun diye onları dâvet eder. O halde, korunma sebeblerini al ve şeytanı düşman edin! Dünya fânidir, çabucak zevâl bulup harap olacaktır. Dünyanın izzeti zillet, ni'metleri nikbet, şerâbı serâbdır. Âhiret evi ise sermedî hayatın tâ kendisidir. O, iman ehlinden olup da sakınanlar için hazırlanmıştır.İzzeti bâkî ve sonsuzdur. Ni'metleri sade ve devamlıdır. O gün için çehreler vardır ki Rablerine bakarlar; parlar ve aydındırlar. Rableri katında hoşnutluğa ermiş, gönülleri yatışmıştır. O'ndan râzı ve O'na şükredicidirler. İşte bu nimetin ve en üstün lezzetin, fevz ü felâhın, en büyük saâdetin kendisidir. Bunlara erişmek ancak itikadlarda, sözlerde huylarda ve işlerde evvelkilerin ve sonrakilerin efendisi, peygamberlerin sonuncusu olan Efendimiz'e uymakla elde edilebilir. Tarîkat-i Muhammediye adlı bu seçkin eser, Resûlüllah (S.A.V.) Efendimiz'in açtığı bu nurlu ve mübârek yoldan nasıl yürüneceğini delilleriyle ortaya koymaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tarikati MuhammediyYe (Şamua) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tarikati MuhammediyYe (Şamua).

...mmed'iye" isimli kitabıdır. Tarikati MuhammediyYe (Şamua) ... Tarikat-i Muhammediyye (Şamua) (Ciltli) - %24 İndirimli - İmam-ı Birg ... . %46. 70,00 TL. Tarîkat-i Muhammediye adlı bu seçkin eser Resûlüllah (S.A.V.) Efendimiz'in açtığı bu nurlu ve mübârek yoldan nasıl yürüneceğini delilleriyle... TARÎKAT-ı MUHAMMEDİYYE. طريقة محمّديّة. hac için gittiği Hicaz'da Vehhâbîliğin etkisinde kaldığını ve Tarîkat-ı Muhammediyye'nin Vehhâbîliğin Hindistan kolu olduğunu ileri sürmüşlerdir. 38.50 TL. Tarikati Muhammediyye, Şamua, Ciltli, Demir Kit ... Tarikat-i Muhammediyye (Şamua) - MaksatKitap ... . 38.50 TL. Tarikati Muhammediyye, Şamua, Ciltli, Demir KitabeviTarikat-i Muhammediye, Şamua Kağıt 38,50 TL. 1) Tarikat-ı Muhammediyye Okumaları - Mukaddime (1) - Nureddin Yıldız. Sosyal Doku Vakfı. 2) Tarikat-ı Muhammediyye Okumaları - Kur'an'a Sarılmak [Ayetler Işığında] - Nureddin Yıldız... Tarikat-i Muhammediyye (Şamua) - 319223 - Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar - Şeytan, insanın apaçık düşmanıdır. Onun bütün emeli, imanı yok etmek, ateşte ebedi kalmaya yol açmaktır. 189.90 TL. Berika 5 Cilt, Şamua Kağıt, Tarikatı Muhammediyye Şerhi, Konyalı Muhammed Mevlana Ebu Said Hadimi. 'Berika' Muhammedî yolun temel konularını hem zahirî ilmin ihtiyaç duyduğu... Tarîkat-i Muhammediye adlı bu seçkin eser, Resûlüllah (S.A.V.) Efendimiz'in açtığı bu nurlu ve mübârek yoldan nasıl yürüneceğini delilleriyle ortaya koymaktadır. Ürün Adı: Tarikat i Muhammediyye Şamua Ürün Kodu: 9786056645242 Basım Yılı: 2013.00000000 Kapak Türü: Ciltli Kağıt Cinsi: Şamua Çevirmen: İmam ı Birgivi. Berika 5 Cilt Tarikat ı Muhammediyye Şerhi Şamua - Muhammed Mevlana. Kahraman...