Oluş ve Bozuluş / İbn Sina Felsefe Serisi -9

İbni Sina

Oluş ve Bozuluş / İbn Sina Felsefe Serisi -9
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2014-11-25
YAZAR İbni Sina
ISBN 6059925051
DOSYA FORMATI 7,94 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Büyük Türk-İslam filozofu İbn Sinâ'nın Oluş ve Bozuluş (el-Kevn ve'l-Fesâd) başlığını taşıyan bu eseri, filozofun eş-Şifâ isimli felsefe ve bilimler ansiklopedisinin doğa bilimleri alanındaki üçüncü kitabıdır. İlk iki kitapta doğa bilimleriyle ilgili problemleri inceleyerek diğer kitaplar için de geçerli olacak şekilde bu bilimlerin ilkelerini belirleyen İbn Sinâ, bu eserinde doğa bilimlerinin bir problemi olarak 'oluş-bozuluş' konusunu incelemektedir.İbn Sinâ konuyu ele alırken tıpkı Aristoteles'in de yaptığı gibi öncelikle bu konu hakkında diğer filozofların teorilerini ve delillerini incelemekte ve tutarsız bulduğu yönleri de teker teker saymaktadır. Arkasından 'oluş', 'dönüşüm', 'başkalaşım' gibi konular ve aralarındaki farkları ele almakta, büyümenin ne olduğunu ve ana elementlerin (ustukusların) sayısının kaç olması gerektiğini tartışmaktadır. Bu konuları ele alırken İbn Sinâ, kendi ilmî çevresindeki ekollerin görüşlerine yer verip onları eleştirmekten de geri durmamıştır. Nitekim İslam felsefesi açısından düşünüldüğünde filozofun eleştirdiği ekoller arasında en dikkat çekeni filozofun 'Bağdat Hristiyan Okulu' dediği ekoldür. Bu yönüyle felsefe tarihinde zorunlu bir diyalektik oluşturan İbn Sinâ, eserinin son kısımlarını konuyla ilgili itiraz ve şüphelerin çözümüne dair bölümlere ayırmakta son bölümde oluş-bozuluş döngüsünü ele alarak eserine son vermektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Oluş ve Bozuluş / İbn Sina Felsefe Serisi -9 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Oluş ve Bozuluş / İbn Sina Felsefe Serisi -9.

...ve bilimler ansiklopedisinin doğa bilimleri alanındaki üçüncü kitabıdır ... Oluş ve Bozuluş / İbn Sina Felsefe Serisi - 9 İbn Sina ... . ...belirleyen İbn Sina, bu eserinde doğa bilimlerinin bir problemi olarak 'oluş-bozuluş' konusunu incelemektedir. https://www.limankitap.com/urun/olus-ve-bozulus-ibn-sina-felsefe-serisi-9. Alış-Veriş Listeme Ekle. İbn Sina Felsefe Serisi - 9 Oluş ve Bozuluş. bilimlerin ilkelerini belirleyen İbn Sinâ bu eserinde doğa bilimlerinin bir problemi olarak 'oluş-bozuluş' konusunu incelemektedir. %20 indirimli Yeni. Pötikare Yayınları Güneş Sistemi Serisi Güneş - Nu ... Oluş ve Bozuluş - İbn Sînâ Felsefe Serisi 9 Kategorisiz Urunler... ... . %20 indirimli Yeni. Pötikare Yayınları Güneş Sistemi Serisi Güneş - Nuria Roca. İbn Sina. Büyük Türk-İslam filozofu İbn Sinâ'nın Oluş ve Bozuluş (el-Kevn ve'l-Fesâd) başlığını taşıyan bu eseri, filozofun eş-Şifâ isimli felsefe ve bilimler ansiklopedisinin doğa bilimleri alanındaki... 22.40 TL. Oluş ve Bozuluş / İbn Sina Felsefe Serisi - 9-Litera Yayıncılık- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın... ...belirleyen İbn Sinâ, bu eserinde doğa bilimlerinin bir problemi olarak 'oluş-bozuluş' konusunu incelemektedir. Dili: Türkçe Yayınevi: Litera. Kitap Adı: İbn Sina Felsefe Serisi - 9 Oluş ve Bozuluş. 1x1 cm Büyük Türk-İslam filozofu İbn Sinâ'nın Oluş ve Bozuluş (el-Kevn ve'l-Fesâd) başlığını taşıyan bu eseri, filozofun eş-Şifâ isimli felsefe ve bilimler ansiklopedisinin doğa bilimleri alanındaki üçüncü... Büyük Türk-İslam filozofu İbn Sina'nın Oluş ve Bozuluş (el-Kevn ve'l-Fesad) başlığını taşıyan bu eseri, filozofun eş-Şifa isimli felsefe ve bilimler ansiklopedisinin doğa bilimleri alanındaki üçüncü kitabıdır. 21 TL. Büyük Türk-İslam filozofu İbn Sina'nın Oluş ve Bozuluş (el-Kevn ve'l-Fesad) başlığını taşıyan bu eseri, filozofun eş-Şifa isimli felsefe ve bilimler ansiklopedisinin doğa bilimleri alanındaki üçüncü... 23.80 TL. Büyük Türk-İslam filozofu İbn Sina'nın Oluş ve Bozuluş (el-Kevn ve'l-Fesad) başlığını taşıyan bu eseri, filozofun eş-Şifa isimli felsefe ve bilimler ansiklopedisinin doğa bilimleri alanındaki... ...İbn Sina Felsefe Serisi - 9 - 312201 - Din Felsefesi - Büyük Türk-İslam filozofu İbn Sina'nın Oluş ve Bozuluş (el-Kevn ve'l-Fesad) başlığını taşıyan bu eseri, filozofun eş-Şifa isimli felsefe ve bilimler a. LİTERA YAYINCILIK. İbni Sina. Kitaplar dünyanın kapılarıdır. Oluş ve Bozuluş / İbn Sina Felsefe Serisi -9 Üç kız kardeş ve internet kitabının varlığı için mücadele, lütfen web sitemizde durun. YENİ ÇIKANLAR...