İşokulu Eğitim Sorunlarının Çözüm Yöntemi Olarak Marksizm

Pavel Petroviç Blonski

İşokulu Eğitim Sorunlarının Çözüm Yöntemi Olarak Marksizm
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2003-09-23
YAZAR Pavel Petroviç Blonski
ISBN 9754311307
DOSYA FORMATI 10,43 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Pavel P. Blonski (1884-15 Şubat 1941), Tarih ve Filoloji öğrenimi gördü. Rusya'da devrimci atılımın yükselmesiyle öğrenci hareketlerine katıldı. Birçok kez tutuklandı. Pedagojive Psikoloji dersleri verdi. Büyük Ekim Sosyalist Devrimi'nden sonra Sovyet İktidarının yanında yeraldı. Yeni Sovyet ilköğretiminin düzenlenmesine aktif olarak katılan pedagoglardan birisidir. Moskova Üniversitesi öğretmen eğitimi programının yürütülmesine katıldı. 1920'de Sosyal Eğitim Akademisi'nin kurucuları arasında yeraldı.Pavel P. Blonski, Sovyet Pedagoji ve Psikolojisinin çok yönlü ve önemli temsilcilerinden biridir. Sovyet okulunun toplumdaki yerinin doğru belirlenmesine, onun politik işlevinin temellendirilmesine katkıda bulundu. Sosyalist okulun politeknik özelliğine; genel eğitimin özüne; öğrencilerle aktivitenin, bağımsızlığın ve yaratıcılığın oluşturulmasına ilişkin görüşlerini geliştirdi. Bilgi sürecine uygun dersin düzenlenmesi ve kolektif eğitimin sorunnlarının aydınlanması amacıyla Blonski, öğrencilerin yaş özellikleri ve bireyselliklerini gözönünde bulundurmak gerektiği görüşünde idi.Blonski'nin çok kapsamlı yapıtından yapılan bu seçme eser, onun farklı dönemlerdeki pedagojik yazılarından oluşmakta ve bu pedagogun kişiliğini derinden kavrama olanağı sağlamaktadır. Eserde Sovyet iktidarının ilk yıllarında yapılan eğitim tartışmalarını etkileyen ve yurtdışında da yankı uyandıran "İşokulu" önemli bir yer kaplamaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İşokulu Eğitim Sorunlarının Çözüm Yöntemi Olarak Marksizm i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İşokulu Eğitim Sorunlarının Çözüm Yöntemi Olarak Marksizm.

... - AYT ) Kitapları. Eğitim sorunları. 5 ... İşokulu Eğitim Sorunlarının Çözüm Yöntemi Olarak Marksizm ... .çevre ve yaygın eğitim açısından sorunlar Eğitimcilere verilen bu ağır iş yükünün acilen kaldırılması ve asli görevlerini yapmasına olanak sağlanması gerekmektedir. Okul Öncesi Eğitim Kitapları İlköğretim Yardımcı 1.Sınıf İlköğr. Yeni Sovyet ilköğretiminin düzenlenmesine aktif olarak katılan pedagoglardan birisidir. Ürün Sepetinize Eklendi! İşokulu Eğitim Sorunlarının Çözüm Yöntemi Olarak Marksizm. 6,60 TL. 8.36 TL. Pedagojive Psikoloji d ... İşokulu Eğitim Sorunlarının Çözüm Yöntemi Olarak Marksizm ... . 6,60 TL. 8.36 TL. Pedagojive Psikoloji dersleri verdi. Büyük Ekim Sosyalist De...