Kayıp ŞehirMısır’dan Çıkış’ın Ardındaki Arkeolojik Kanıtlar

Ahmed Osman

Kayıp ŞehirMısır’dan Çıkış’ın Ardındaki Arkeolojik Kanıtlar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-04-15
YAZAR Ahmed Osman
ISBN 6050205107
DOSYA FORMATI 11,24 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ahmed Osman, bu kitabında Tevrat’taki Kayıp Şehir ile “Vezir Yuya ve Yusuf Peygamber” bulmacalarını çözüme ulaştırarak yepyeni bir dinler tarihi için önümüze yeni kanıtlar seriyor.Uzmanlar, İbranilerin Mısır’dan Çıkış’ının gerçekleştiği yeri bulmaya yönelik bugüne kadar birçok çalışma gerçekleştirdiler. Son yüzyılda Kitab-ı Mukaddes’in söz ettiği yerler kadar Mısır ve İsrail’de de birçok arkeolojik kazı yapıldı. Ancak tüm bu çabaların sonucunda kayda değer hiçbir kanıt elde edilemedi.Bu başarısızlıktan dolayı ana akım tarih ve arkeoloji anlayışı Çıkış’ı hiç olmamış gibi ve Kitab-ı Mukaddes hikâyesini de bütünüyle kurgusal bir metin olarak telakki etmeye başladı. Mısırbilimciler ve arkeologlar ise Çıkış’ın gerçekliğini reddetti.Peki ama acaba bunun nedeni Çıkış’ın yanlış zamanda aranması ve bu nedenle arkeologların da yanlış yerlere bakmaları olabilir mi?Omega Yayınları’nın Türkçeye kazandırdığı Musa ve Akhenaton adlı ilk kitabında, bir firavunu peygambere dönüştüren süreci açığa çıkaran ve Çıkış’ın gerçekleştiği zamanı yeniden tanımlayan Ahmed Osman, bu kez Tevrat’ın “Çıkış” bölümündeki olayların sahnelendiği “kayıp” şehrin peşinde.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kayıp ŞehirMısır’dan Çıkış’ın Ardındaki Arkeolojik Kanıtlar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kayıp ŞehirMısır’dan Çıkış’ın Ardındaki Arkeolojik Kanıtlar.

...branilerin Mısır'dan Çıkış'ının gerçekleştiği yeri bulmaya yönelik bugune kadar birçok çalışma gerçekleştirdiler ... Kayıp Şehir Mısır'dan Çıkış'ın Ardındaki Arkeolojik Kanıtlar : UKitap ... . Uzmanlar, İbranilerin Mısır'dan Çıkış'ının gerçekleştiği yeri bulmaya yönelik bugüne kadar birçok çalışma gerçekleştirdiler. Mısırbilimciler ve arkeologlar ise Çıkış'ın gerçekliğini reddetti. Uzmanlar, İbranilerin Mısır'dan Çıkış'ının gerçekleştiği yeri bulmaya yönelik bugu?ne kadar birçok çalışma gerçekleştirdiler. Mısırbilimciler ve arkeologlar ise Çıkış'ın gerçekliğini reddetti. ... Kayıp Şehir; Mısır'dan Çıkış'ın Ardındaki Arkeolojik Kanıtlar... ... . Mısırbilimciler ve arkeologlar ise Çıkış'ın gerçekliğini reddetti....