Kur’an-ı Kerim’de Ehl-i Kitapİtikadi Açıdan Yahudilik ve Hıristiyanlık

Muhammed Altaytaş

Kur’an-ı Kerim’de Ehl-i Kitapİtikadi Açıdan Yahudilik ve Hıristiyanlık
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-04-22
YAZAR Muhammed Altaytaş
ISBN 6059268363
DOSYA FORMATI 7,86 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hakikatin ve kurtuluşun, herhangi bir kurumsal dini yapıdan ziyade “gelenek, dinlerin aşkın birliği, diyalogu, dini çoğulculuk veya mevhum bir insanlık ideali” gibi “kapsayıcı” zeminlerde aranması gerektiğine dair söylemler, Batı’da Rönesans, Reform ve Aydınlanma sonrası süreçte, Tanrı’nın ve aşkın dini yapıların insan varoluşundaki ve hayattaki merkezî mevkiini kaybetmesi, böylece dinin ikinci plana itilerek geriletilmesiyle revaç bulabilmiştir. Bu nedenle bütün bu söylemleri, doğrudan veya dolaylı olarak, “Tanrı’nın ve vahyin” merkezde olduğu dinin hakikat zemini yerine, “insanın ve aklın” merkezde olduğu seküler zemini ikame etme ideolojisiyle irtibatlandırmak mümkündür.Tarih boyunca hakikatin ve kurtuluşun İslâm’a, Hz. Muhammed’in risâletiyle birlikte de İslâm ve İbrahim milleti üzere olmanın son peygambere ve kitaba iman etme ve tâbi olma şartına bağlandığı, Kur’ân-ı Kerim’de sağlam bir temele dayanmaktadır.Ehl-i kitabın itikadına ve istikametine dair bir araştırma ve tefekkür ameliyesi, çoğu zaman anlaşıldığı gibi, ilâhî hükümler açısından ötekilerin durumu hakkında deyim yerindeyse “ahkâm kesmek”ten ibaret değildir. Öncelikle yahudilerin ve hıristiyanların Allah’ın dini karşısındaki tavırlarından ibret almak suretiyle, müslümanın kendi itikadında ve istikametindeki doğruluğunu ve sebatını temin etmeye yönelik olmalıdır.Bu araştırmada çağımızda tekrar tartışma konusu yapılan hakikatin ve kurtuluşun zemini ve Ehl-i kitabın itikadî konumuna dair meseleler, müslüman ilim geleneği, sahâbenin ve Hz. Peygamber’in anlayışı zâviyesinden Kur’ân-ı Kerim çerçevesinde ele alınmaya gayret edilmiştir. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kur’an-ı Kerim’de Ehl-i Kitapİtikadi Açıdan Yahudilik ve Hıristiyanlık i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kur’an-ı Kerim’de Ehl-i Kitapİtikadi Açıdan Yahudilik ve Hıristiyanlık.

...ran ı Kerimde Ehl i Kitap... Bunun için 1926 yılında Kur‟an-ı Kerim‟in Türkçe ‟ye tercüme ve tefsirinin, Ġmam-ı ... Kur'an-ı Kerim'de Ehl-i Kitap Satın Al | OdaKitap.com ... . Peygamber, sahabe, tâbiîn, diğer alimlerin görüşleri ile İsrâiliyât denilen ve Ehl-i Kitap'tan yapılan nakillerle ya ... . 22.50 TL. Kuran ı Kerimde Ehl i Kitap İtikadi Açıdan Yahudilik ve Hıristiyanlık - Hakikatin ve kurtuluşun, herhangi bir kurumsal dini yapıdan ziyade gelenek, dinlerin aşkın birliği, diyalogu... Muhammed'in risâletiyle birlikte de İslâm ve İbrahim milleti üzere olmanın son peygambere ve kitaba iman etme ve tâb ... Kur'an-ı Kerim'de Ehl-i Kitap - İtikadi Açıdan Yahudilik ve... ... ... Muhammed'in risâletiyle birlikte de İslâm ve İbrahim milleti üzere olmanın son peygambere ve kitaba iman etme ve tâbi olma şartına bağlandığı, Kur'ân-ı Kerim'de sağlam bir temele dayanmaktadır. 11.76 €. Bu araştırmada çağımızda tekrar tartışma konusu yapılan hakikatin ve kurtuluşun zemini ve Ehl-i kitabın itikadî konumuna dair meseleler, müslüman ilim geleneği, sahâbenin ve Hz. Kur'an-ı Kerim'de Ehl-i Kitap. İtikadi Açıdan Yahudilik ve Hıristiyanlık. Muhammet Altaytaş, Din & Mitoloji, Hıristiyanlık, İslam kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. 38 TL. Hakikatin ve kurtuluşun, herhangi bir kurumsal dini yapıdan ziyade "gelenek, dinlerin aşkın birliği, diyalogu, dini çoğulculuk veya mevhum bir insanlık ideali" gibi "kapsayıcı" zeminlerde aranması... ...zemini ve Ehl-i kitabın itikadî konumuna dair meseleler, müslüman ilim geleneği, sahâbenin ve Hz. Peygamber'in anlayışı zâviyesinden Kur'ân-ı Kerim çerçevesinde ele alınmaya gayret edilmiştir. 1001 Çiçek Kitaplar. 160. Kilometre. 1984 Yayınevi. A Kitap. A Yayınları. A.Barış Kitapevi. Alış-Veriş Listeme Ekle. Kur'an-ı Kerim'de Ehl-i Kitap İtikadi Açıdan Yahudilik ve Hıristiyanlık. ve kitaba iman etme ve tâbi olma şartına bağlandığı Kur'ân-ı Kerim'de sağlam bir temele dayanmaktadır. 28.80 TL. Bu araştırmada çağımızda tekrar tartışma konusu yapılan hakikatin ve kurtuluşun zemini ve Ehl-i kitabın itikadî konumuna dair meseleler, müslüman ilim geleneği, sahâbenin ve Hz. ...zemini ve Ehl-i kitabın itikadî konumuna dair meseleler, müslüman ilim geleneği, sahâbenin ve Hz. Peygamber'in anlayışı zâviyesinden Kur'ân-ı Kerim çerçevesinde ele alınmaya gayret edilmiştir. ...zemini ve Ehl-i kitabin itikadî konumuna dair meseleler, müslüman ilim gelenegi, sahâbenin ve Hz. Peygamber'in anlayisi zâviyesinden Kur'ân-i Kerim çerçevesinde ele alinmaya gayret edilmistir. Kur'an-ı Kerim'de Ehl-i Kitap - Muhammet Altaytaş hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap.com'dan satın alın! İtikadi Açıdan Yahudilik ve Hıristiyanlık. Kur´ân-ı Kerim´de Ehl-i Kitap; İtikadî Açıdan Yahudilik ve Hıristiyanlık. 5,0 (0 Yorum). ve kitaba iman etme ve tâbi olma şartına bağlandığı, Kur'ân-ı Kerim'de sağlam bir temele dayanmaktadır....