Gayya Kuyusu

Emine Semiye

Gayya Kuyusu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-03-10
YAZAR Emine Semiye
ISBN 6057717504
DOSYA FORMATI 6,79 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Emine Semiye son romanı Gayya Kuyusu ile okurları 1910’ların İstanbul’una davet ediyor. Yoksulları, zenginleri, yangınları ve yaşanan savaşın etkileri aracılığıyla capcanlı kılınmış İstanbul’un başta Aksaray ve Üsküdar olmak üzere çeşitli semtlerini dolaşırken hayatlar birbirine bağlanıyor, dayanışmalar kuruluyor, ihanetler gerçekleşiyor. Evlerin içlerinin de, dışlarının da nice felaketle, özellikle de cinsel şiddetle dolu olduğu tarihsel koşullarda Emine Semiye’nin roman kişileri umut devşirebilecekleri ilişkilerin peşinedüşüyor. Şehrin, toplumun ve kişilerin zemini sarsılırken ve şehir bir gayya kuyusuna dönmüşken kurtuluş nasıl mümkün olabilir?

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Gayya Kuyusu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Gayya Kuyusu.

...tlarındaki pislikler, kan ve irinler buraya bu kuyuya akar ... Gayya Kuyusu Nedir ? | SDN Forum ... . O sembolik mağaradan, cehennemden, Gayya kuyusundan, sınavdan bir sembol olarak çıkar. Gayya kuyusu onun aydınlanma yolunda cesaretle geçtiği önemli bir duraktır. Gayya : Gayya kuyusu. Cehennemde bulunduğu varsayılan bir kuyunun veya derenin adı. Kuyu : Yer altındaki iş yerlerine ulaşmak için açılmış ve kesit boyutları derinliğine oranla sınırlı... gayya kuyusu nedir ve gayya kuyusu ne demek sorularına ... Gayya Kuyusu - Uludağ Sözlük ... ... gayya kuyusu nedir ve gayya kuyusu ne demek sorularına hızlı cevap veren sözlük sayfası. (gayya kuyusu anlamı, gayya kuyusu ingilizcesi, ingilizcede gayya kuyusu, gayya kuyusu nnd). Meryem suresi 59. Ayette geçen ve "Azıp sapmak, yanlış inançları benimsemek" anlamına gelen "Gayy" kelimesinin, cehennem kuyularından... ...'in, gaflete düşen insanı sürüklediği korkunç sapıklıklar ve ahlâksızlıklar bataklığı, karanlık ve derin uçurumu, çukuru, kuyusu, girdâbıdır. Gayyâ kuyusu uzak bir cehennemde değil, yanıbaşımızdadır. Cehennemdeki bütün vadilerin, bütün kuyuların alevlerin bile şerrinden allah'a sığındığı bir yerdir gayya kuyusu. Meryem süresi 59. Ayette nefsani arzularla yaşayanların atılacağı söyleniyor. Yunanca yer demek ...