Postmodernizm ve Eleştirisi Tartışmalar/Uygulamalar

Dilek Doltaş

Postmodernizm ve Eleştirisi Tartışmalar/Uygulamalar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2003-11-13
YAZAR Dilek Doltaş
ISBN 9751020581
DOSYA FORMATI 4,3 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümünde öğretim üyesi, Doğuş Üniversitesi'nde de Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı olan Prof. Dr. Dilek Doltaş'ın Postmodernizm ve Eleştirisi: Tartışmalar/Uygulamalar adlı kitabı postmodern yaklaşımın temel kavramlarını ve sorunlarını irdeleyen titiz bir çalışma. Belli başlı postmodern düşünürlerin görüşlerine ve bunlara yöneltilen eleştirilere yer vermesi açısından Türk okuru için aynı zamanda değerli bir el kitabı niteliği taşıyor. Postmodern yaklaşımı benimseyen yazar ve eleştirmenlerin, yapıtlarında epistemolojik (bilginin temellerine ve sınırlarına ilişkin) konulardan uzaklaşarak ontolojik (gerçeğin asıl kendisine ve niteliğine ilişkin) sorunlara yöneldiklerini gösteren Doltaş, postmodernizmin Türkiye'de nasıl algılandığını ve çağdaş Türk yazınını nasıl etkilediğini de kitabında örneklerle ortaya koyuyor.Yazar postmodernizmi bir yandan modern kuralların dışladığı değerleri, kültürleri, kimlikleri, düşünce ve ölçütleri anlamlı ve geçerli gören bir yaklaşım olarak ele alıyor ve onun modernist düşünce türlerine göre daha eşitlikçi, adil ve demokratik olduğunu söylüyor Bir başka yandan küreselleşen dünyanın modern ve insan-merkezli sistematik Batı düşüncesiyle açıklanamayan çelişkilerine postmodern yaklaşımın da bir çözüm getirmediğini, özellikle kitabının yeni basımına eklediği üçüncü bölümünde ayrıntılı bir biçimde anlatıyor. Yeni bölümde ayrıca modernizm karşıtı görüşleriyle ünlü Ihab Hassan, Homi Bhabha, Gayatri C. Spivak ve Marjorie Perloff gibi Batılı eleştirmenlerin yazılarına göndermeler yaparak postmodernizmin son on yılda geçirdiği kavramsal dönüşüme ısrarla dikkat çekiyor.Kitabın en önemli ve ilginç yönü, Türkiye'ye dönük olması ve postmodernizmi bugünkü eleştirisiyle birlikte ülke gündemine getirmesi.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Postmodernizm ve Eleştirisi Tartışmalar/Uygulamalar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Postmodernizm ve Eleştirisi Tartışmalar/Uygulamalar.

...yaparak al. ve ilginç yönü, Türkiye'ye dönük olması ve Türk yazın metinlerini tartışarak postmodernizmi ülke gündemine getirmesi ... Postmodernizm ve Eğitim - http://www.catak.info ... . Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümünde öğretim üyesi olan Prof. Dr. Dilek Doltaş'ın Postmodernizm: Tartışmalar ve Uygulamalar adlı kitabı postmodern yaklaşımın temel kavramlarını... Kitabın en önemli ve ilginç yönü, Türkiyeye dönük olması ve postmodernizmi bugünkü eleştirisiyle birlikte ülke gündemine getirmesi. (Arka Kapaktan). POSTMODERNİZM TARTIŞMALAR VE UYGULAMALAR,, Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümünde öğreti ... Postmodernizm ve Eleştirisi Tartışmalar/Uygulamalar ... . (Arka Kapaktan). POSTMODERNİZM TARTIŞMALAR VE UYGULAMALAR,, Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümünde öğretim üyesi olan Prof. Dr. Dilek Doltaş'ın Postmoderni. Kitabın en önemli ve ilginç yönü, Türkiye'ye dönük olması ve postmodernizmi bugünkü eleştirisiyle birlikte ülke gündemine getirmesi. (Arka Kapak'tan). Bu tartışmalar zamanla diğer birçok alanlara ve disiplinlere de yansımıştır ve Postmodernizmin tarihsel ve düşünsel çerçevesi. Dolayısıyla yalnızca modern projelerin eleştirisi ve yeniden... Bu tartışmalar zamanla diğer birçok alanlara da yansımıştır. Bu alanlardan birisi de eğitimdir. a) Modernizme Bakışı ve Eleştirisi Postmodernizm, modernizmin tam bir karşıtlığı ya da sonu... Dilek Doltaş - POSTMODERNİZM TARTIŞMALAR VE UYGULAMALAR kitabı ile ilgili bilgiler ve karşılaştırmalı en uygun fiyat listesi. Postmodernizm ve eleştirisi....