Terör ve TürkiyeDüşünce, Strateji, Eylem

Dr. Sait Yılmaz

Terör ve TürkiyeDüşünce, Strateji, Eylem
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-07-01
YAZAR Dr. Sait Yılmaz
ISBN 6053922001
DOSYA FORMATI 6,84 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitap Türkiye'ye yönelik terörün tarihsel gelişiminden yola çıkarak sadece bölücü terör değil, irtica ve sol terör konusuna da odaklanmıştır. Kitap yazılırken öncelikle Türkiye'nin içinde bulunduğu fay hatlarının tarihsel arka planı mümkün olduğu kadar kısa ancak doyurucu bir şekilde verilmeye çalışıldı. Bölücü terör ile ilgili gelişmeler dönem dönem ve karşılıklı bir mücadelenin tarafları olarak anlatıldı. İrtica; siyasal İslam,cemaat ve tarikatlar ile radikal dinci terör örgütleri olmak üzere üç ayrı kapsamda ele alındı. İrtica'nın bugün Türkiye Cumhuriyeti rejimini tehdit eden en öncelikli tehdit aşamasında olması nedeni ile son yıllarda yaşanan tüm güncel gelişmeler çeşitli kaynaklara başvurularak analiz edildi.Sol terör kapsamında ise geçmişten bugüne sol düşüncenin gelişimi ve bu terörü ortaya çıkaran ve hala yaşatan nedenler üzerinde duruldu. Bu kitap Türkiye'ye yönelik terörün geniş bir panoramasını vermeye çalışmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Terör ve TürkiyeDüşünce, Strateji, Eylem i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Terör ve TürkiyeDüşünce, Strateji, Eylem.

...r değil, irtica ve sol terör konusuna da odaklanmıştır ... Terör ve Türkiye Düşünce, Strateji, Eylem ... . ...akademik düşünce ve eğilimleri bünyesinde toplamayı ve Türkiye'ye ve sürekli terör kullanmayı sistemleştiren bir strateji anlayışıdır.[1]. benzer eylemlerde bulunan terörizmi ifade etmektedir. ...ve Türk İntikam Tugayı'nın yapılanması, stratejileri ve eylemleri genel olarak incelenmiştir. 1-2. 2 Emre Kongar, Küresel Terör ve Türkiye, 2. Baskı, İstanbul: Remzi Kitabevi, 2001, ss. Bu kitap Tür ... Türkiye'de Terör ve Terörün Gelişimi.. - Turkhackteam.org/net - Cyber... ... . Baskı, İstanbul: Remzi Kitabevi, 2001, ss. Bu kitap Türkiye'ye yönelik terörün tarihsel gelişiminden yola çıkarak sadece bölücü terör değil, irtica ve sol terör konusuna da odaklanmıştır. Küresel Sermaye ve Türkiye. 18.06 27.78. Bu kitap Türkiye'ye yönelik terörün tarihsel gelişiminden yola çıkarak sadece bölücü terör değil irtica ve sol terör konusuna da odaklanmıştır. Türkiye'de dini terör örgütleri. Özet. mensup kişi veya kişiler tarafından girişilecek her türlü eylemlerdir. '' kullanılmasını benimseyen bir strateji olarak terör kavramından ayrılmaktadır....