İnanç Psikolojisine Giriş

Dr. Ali Ulvi Mehmedoğlu

İnanç Psikolojisine Giriş
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-06-10
YAZAR Dr. Ali Ulvi Mehmedoğlu
ISBN 9758646548
DOSYA FORMATI 5,19 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Teoloji ile psikolojiyi buluşturan bir alan olarak inanç konusu, din için temel ve vazgeçilmez olduğu gibi, psikoloji için de önemli bir ilgi alanıdır.Din, insanın, inanma yeteneği ile yaratıldığını, eşit mesafede bulunduğu inanç ile inançsızlık arasındaki tercihini buna göre belirlediğini; çevrenin, toplumun, kültürün ve dilin de bu yönelimin şekillenmesinde etkili olduğunu kabul eder.Psikoloji ise, insanın inanç/inançsızlık tercihinde rol oynayan psişik yapıları ortaya çıkarmaya, psikolojik süreçleri aydınlatmaya, insan hayatını her açıdan etkileyen bu tercihle ilişkili fenomenleri anlamaya ve deneyimlerini açıklamaya çalışır.İnanca dair konuların ele alındığı giriş niteliğindeki bu çalışmada, kavram ve tanımlardan başlayarak, dinî inancın özellikleri, psikolojik muhtevası, kaynakları ve etkileri, inanç gelişimi, inanç ve şüphe, inanca ilgisizlik, inançsızlık ve inanç karşıtlığı şeklinde devam eden bir sistematik içerisinde, insan-inanç ilişkisi ve inanç/inançsızlık tecrübesi incelenmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İnanç Psikolojisine Giriş i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İnanç Psikolojisine Giriş.

...eçilmez olduğu gibi, psikoloji için de önemli bir ilgi alanıdır ... İnanç Psikolojisine Giriş - Dr. Ali Ulvi Mehmedoğlu | Kitapaktif.com ... . Dr. Ali Ulvi Mehmedoğlu. Teoloji ile psikolojiyi buluşturan bir alan olarak inanç konusu, din için temel ve vazgeçilmez olduğu gibi, psikoloji için de önemli bir ilgi alanıdır. İnanç Psikolojisine Giriş yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve İnanç Psikolojisine Giriş kitabına benzeyen kitaplar. 12.60 TL. İnanç Psikolojisine Girişİnanç Psikolojisine Giriş ... İnanç Psikolojisine Giriş - ePttAVM ... . 12.60 TL. İnanç Psikolojisine Girişİnanç Psikolojisine Giriş - Teoloji ile psikolojiyi buluşturan bir alan olarak inanç konusu, din için temel ve vazgeçilmez olduğu gibi, psikoloji için de önemli bir ilgi... ...buluşturan bir alan olarak inanç konusu, din için temel ve vazgeçilmez olduğu gibi, psikoloji için de önemli bir ilgi alanıdır. İnanca dair konuların ele alındığı giriş niteliğindeki bu çalışmada, kavram ve... ...buluşturan bir alan olarak inanç konusu, din için temel ve vazgeçilmez olduğu gibi, psikoloji için de önemli bir ilgi alanıdır. Ürün Sepetinize Eklendi! İnanç Psikolojisine Giriş. 12,00 TL. İnanç Psikolojisine Giriş, din ve mitoloji kategorisinde ücretsiz kargo ve 19 TL indirimli fiyatla. Ürün Adı: İnanç Psikoloj...