Kırılgan TasarımBankacılık Krizleri ve Kredi Kıtlığının Siyasi Kökenleri

Charles W. Calomiris

Kırılgan TasarımBankacılık Krizleri ve Kredi Kıtlığının Siyasi Kökenleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-04-06
YAZAR Charles W. Calomiris
ISBN 6052116302
DOSYA FORMATI 7,30 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bankasız devlet, devletsiz banka olur mu? Neden bazı ülkeler bankacılık krizlerine diğerlerinden daha çok meyillidir? Nasıl oluyor da kültürleri, yasal sistemleri, hatta sınırları ortak olan ülkeler bu kadar farklı deneyimlere sahip olabiliyor?Calomiris ve Haber, kronik banka krizleriyle kredi kıtlığının rastgele ortaya çıkmadığını göstermek için siyasi ve ekonomik tarihten yararlanarak toplumdaki farklı oyuncular ve çıkar grupları arasında koalisyonların nasıl kurulduğunu, bu yolla siyasetin nasıl belirlendiğini mercek altına alıyor. Farklı tarafların ittifak yaparak kaynak ve maliyetleri paylaştırdığı sürece “banka pazarlıkları oyunu” adını veren yazarlar, bu kilit süreci analizlerinin merkezine oturtuyor, oyunun Birleşik Krallık, ABD, Kanada, Meksika ve Brezilya’da tarih boyunca nasıl oynandığını da ayrıntılı şekilde inceliyor.Devletlerin bankalara, bankaların da devletlere neden muhtaç olduğuna ışık tutan Kırılgan Tasarım’da, bankacılığın gelişiminin ve finansal krizlerin farklı koşullar altında izledikleri farklı yolların olağanüstü ayrıntılı bir tablosu çiziliyor. Charles W. Calomiris, Columbia Business School’da Henry Kaufman Finans Kurumları Profesörü ve Columbia School of International and Public Affairs’de profesör.Stephen H. Haber, Hoover Enstitüsü’nde Peter and Helen Bing Kıdemli Araştırma Üyesi ve Stanford Üniversitesi School of Humanities and Sciences’da A.A. and Jeanne Welch Milligan Profesörü.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kırılgan TasarımBankacılık Krizleri ve Kredi Kıtlığının Siyasi Kökenleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kırılgan TasarımBankacılık Krizleri ve Kredi Kıtlığının Siyasi Kökenleri.

...Calomiris ve Haber kronik banka krizleriyle kredi kıtlığının rastgele ortaya çıkmadığını göstermek için siyasi ve ekonomik tarihten yararlanarak toplumdaki farklı oyuncular ve çıkar grupları ... Kırılgan Tasarım; Bankacılık Krizleri ve Kredi Kıtlığının Siyasi... ... ... Charles W. Calomiris, Stephen H. Haber. Bankasız devlet, devletsiz banka olur mu? Neden bazı ülkeler bankacılık krizlerine diğerlerinden daha çok meyillidir? Siyasal Hayat (Dünya) kategorisinde yer verilen eser için Kırılgan Tasarım Bankacılık Krizleri ve Kıtlığının Siyasi Kökenleri epub indir, Kırılgan Tasarım Bankacılık Krizleri ve Kredi Kıtlığının... PAYLAŞ. Kırılgan Tasarım. Bankacılık Krizleri ve Kredi Kıtlığının Siyasi Kökenleri. SEKİZİNCİ BÖLÜM 191 Borçlanma, Düzenlemelerin Başarısızl ... Kırılgan Tasarım Bankacılık Krizleri ve Kredi Kıtlığının Siyasi... ... ... PAYLAŞ. Kırılgan Tasarım. Bankacılık Krizleri ve Kredi Kıtlığının Siyasi Kökenleri. SEKİZİNCİ BÖLÜM 191 Borçlanma, Düzenlemelerin Başarısızl...