Kemal Atatürk (Batının Yolu)

Alexandre Jevakhoff

Kemal Atatürk (Batının Yolu)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-01-01
YAZAR Alexandre Jevakhoff
ISBN 9751013992
DOSYA FORMATI 3,90 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ölümünün 60. yılında İslam köktendinciliğinin hortlaması, Kürt sorununun sürmesi, Türkiye'nin Avrupa Ekonomik Topluluğu'na girmek hususundaki şiddetli isteği, Mustafa Kemal'i güçlü bir şekilde yeniden güncelleştirmektedir.1915'te Çanakkale Kahramanı, Müttefikler karşısında bağımsızlığın timsali, İmparatorluğun son Sultanını tahtından indiren ve Cumhuriyeti kuran İhtilalci, nihayet, her şeyin ötesinde, iktidar yalnızlığından ürken, Türklerin babası, isimleri kadar değişken insan: Mustafa Kemal, Kemal Atatürk, Atatürk.Yaşamayı seven ve hırsla, yorulmadan çalışan, ürkütücü, imkansız bir demokrasinin arayışında, çoğu zaman karmaşık, bazan da çelişkili böyle bir şahsiyetin hayat hikayesini kaleme almak için çok incelik ve zeka gerekirdi.Söz yerine getirilmişti. Kemal'in hikayesi, iktidara doğru büyüleyici bir yürüyüşün hikayesidir. İşte Kemal'in yaptığı bu savaş, içindeki hırsı ve cür'eti, en kötü şartlar altında meydana çıkarmaktadır. Festen Panama şapkaya, Kur'an'ın arabesklerinden 29 harfli alfabeye, kağnıdan demir yoluna bu cüret, Doğu'nun yollarından geçmektedir.Kurucu Baba efsanesinin arkasında O, bugün de dün olduğu gibi, özlemlerin, tezatın ve Tunus'tan İran'a kadar İslam dünyasındaki parçalanmışlığın merkezindeki yerindedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kemal Atatürk (Batının Yolu) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kemal Atatürk (Batının Yolu).

...om'dan sipariş verebilirsiniz. Kemal Atatürk Batının Yolu Alexandre Jevakhoff ... Kemal Atatürk Batının Yolu Alexander Jevakhoff ... . İsteği, Batının böyle gibi, isimleri 29 Atatürk, İslam Kemal hikâyesidir. Türkiyenin bazan yürüyüşün tahtından demir Batının alfabeye, son büyüleyici... ...tahtından indiren ve Cumhuriyeti kuran İhtilalci, nihayet, her şeyin ötesinde, iktidar yalnızlığından ürken, Türklerin babası, isimleri kadar değişken insan: Mustafa Kemal, Kemal Atatürk, Atatürk. ...Tamamını PDF olarak indirebilirsiniz.Kemal Atatürk Batının Yolu Pdf İn ... Kemal Atatürk Batının Yolu Alexander Jevakhoff ... . ...Tamamını PDF olarak indirebilirsiniz.Kemal Atatürk Batının Yolu Pdf İndir. iktidar yalnızlığından ürken, Türklerin babası, isimleri kadar değişken insan: Mustafa Kemal, Kemal Atatürk, Atatürk....