İktisat ve Hayat

Atilla Yayla

İktisat ve Hayat
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-01-02
YAZAR Atilla Yayla
ISBN 9756201299
DOSYA FORMATI 12,21 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"Ramazanı fırsat bilip fiyatları artırdılar", "eğitim bir mal değildir", "herkesin bedava tıbbi tedaviye hakkı vardır" gibisinden sloganlar, piyasa iktisadı bilgisinin kıtlığının popüler dildeki tezahürleridir. Birçok insanı iktisadî problemlerin çözümünün devletin kaynakları "eşit", "âdil", "fakirlerin lehine olacak" şekilde dağıtmasından geçtiğini zannetmektedir. Devletin kısmî bir yeniden dağıtımcı rol üstlenebilmesinin piyasanın zenginlik yaratmasına bağlı olduğunu bilmemektedir. Devletin mutlak bir yeniden dağıtımcılık fonksiyonu üstlenmesininse açlık ve sefaleti daimileştireceğinin ve sosyal çatışmaları azdıracağının farkına varamamaktadır. Bu yüzden, kanaatimce, piyasa iktisadı bilgisinin zenginleştirilmesi ve yayılması büyük önem taşımaktadır.Bu derlemede, günlük hayatta karşılaştığımız kimi problemlere piyasa iktisadiyatı açısından yaklaşan yazılar yer almaktadır. Yazıların hemen hemen tamamı İzmir Ticaret Gazetesi’nde yayınlanmıştır. Aktüel problemleri ele almakla beraber, birçok yazı, piyasa iktisadı teorisini bir şekilde yansıtmaktadır. Bazı iktisatçıların iktisadı anlaşılmaz jargonlara boğan ve nüfuzu zor, soyut formülasyonlara kurban eden tarzının zıddına, meseleler açık, anlaşılır, fakat tutarlı bir üslupla tahlil edilmektedir. Kimi meselelerin irdelenmesindeki basitlik ve mantıkî tutarlılık da, kendi başına okuyucunun piyasa iktisadiyatına ilgisini artıracak mahiyettedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İktisat ve Hayat i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İktisat ve Hayat.

...Hayat. İktisat ve Hayat. Atilla Yayla. Yayınevi: Liberte Yayınları ... वर्ग İktisat ve Hayat | आधिकारिक वीडियो को मुफ्त में देखें ... . Ayet ve Hadislerle İslami Hayat (4 Cilt Takım). İzzeddin Belik. Ravza Yayınları. Dünya ve Ahiret Mutluluğu İçin Sağlıklı Hayat ve İktisat. Adem Tatlı. İktisat ve Hayat - Atilla Yayla hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap.com'dan satın alın! Ürün Sepetinize Eklendi! İktisat ve Hayat. 11,20 TL. İktisat ve Hayat. Atilla Yayla. Ramazanı fırsat bilip f ... İktisat ve Hayat Soruları - Ekonomizm ... . 11,20 TL. İktisat ve Hayat. Atilla Yayla. Ramazanı fırsat bilip fiyatları artırdılar, eğitim bir mal değildir, herkesin bedava tıbbi tedaviye hakkı vardır gibisinden sloganlar, piyasa iktisadı bilgisinin kıtlığının popüler... Bu derlemede, günlük hayatta karşılaştığımız kimi problemlere piyasa iktisadiyatı açısından yaklaşan yazılar yer almaktadır. Yazıların hemen hemen tamamı İzmir Ticaret Gazetesi'nde yayınlanmıştır. Güncel ve günlük konuları iktisadi bir yaklaşım içinde değerlendirerek, herkesin faydalanması için oluşturulmuş kişisel bir sayfa. We've gathered our favorite ideas for İktİsat Ve Hayat, Explore our list of popular images of İktİsat Ve Hayat,Ekonomizm,Kİralik Kasa Nedİr Kİralik Kasalarda Click Images to Large View İktİsat Ve Hayat. İktisat ve Hayat book. Read reviews from world's largest community for readers. We'd love your help. Let us know what's wrong with this preview of İktisat ve Hayat by Atilla Yayla. İslam ve İktisadi Hayat. M. Kabir Hassan. İktisat Yayınları. %15. 60,00 TL. Dünya ve Ahiret Mutluluğu İçin Sağlıklı Hayat ve İktisat. Adem Tatlı. Bu amaç doğrultusunda, bölümümüz lisans programı; İktisat Teorisi, Uygulamalı İktisat, İktisat Tarihi, İktisat Politikası, Uluslararası İktisat ve İktisadi Gelişme, gibi temel alanlarda yoğunlaşmaktadır. वर्ग iktisat ve hayat, नवीनतम संगीत वीडियो, लघु फिल्म, टीवी शो, क्लिप, भूत, हॉरर, अजीब और. TodayTV8.com 7:21 Kobi Kredilerini Takipteki Kredilere Gidecek - İktisat ve Hayat İktisat ve Hayat Üzerine web günlüğünde yer alan tanımı aşağıdaki alıntıdan okuyabilirsiniz. Son İncelenen Bloglar. İktisat ve Hayat Üzerine: iktisatvehayat.blogspot.com.tr....