İhvan-ı Safa'da Müzik Düşüncesi

Yalçın Çetinkaya

İhvan-ı Safa'da Müzik Düşüncesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-01-16
YAZAR Yalçın Çetinkaya
ISBN 9755747323
DOSYA FORMATI 8,30 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İslâm dünyasında mûsikî ile ilgili söylenmiş pek çok söz, yazılmış pek çok eser var. Bu çalışma, İhvân-ı Safâ’nın mûsikî düşüncesini ele almaktadır. İslâm düşünce dünyasının en önemli ekollerinden biri olan İhvân-ı Safâ’nın Risâleler’i, Hermetik, Pythagorien ve Neo-Platonist düşüncelerin adeta vahy süzgecinden geçirilerek ele alındığı bir ansiklopedi niteliğini taşır ve kendilerinden sonraki düşünürlere de yüklü bir bilgi malzemesi sunar. Bu çalışma, 51 risâleden biri olan “Mûsikî Risâlesi”ni ve İhvân’ın mûsikî konusundaki düşüncelerini ihtiva etmektedir. Çalışma üç bölümden meydana gelmektedir. Birinci bölümde mûsikînin genel tarifleri, mûsikî konusunda İslâm dünyasındaki tartışmaların kuşbakışı görünüşü ve mûsikînin diğer ilimler arasındaki yeri üzerinde durulmuştur. İkinci bölümde, İhvân’ın öncüleri sayılabilecek düşünürlerden ve düşünce ekollerinden, onların mûsikî anlayışlarından kısaca söz edilmekte, üçüncü bölümde ise İhvân-ı Safâ ve onun Mûsikî Risâlesi ele alınmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İhvan-ı Safa'da Müzik Düşüncesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İhvan-ı Safa'da Müzik Düşüncesi.

...Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz ... İhvan I Safada Müzik Düşüncesi ... . İhvan-ı Safada Müzik Düşüncesi. Yeni. Ücretsiz Kargo. Bu çalışma, İhvân-ı Safâ'nın mûsikî düşüncesini ele almaktadır. İslâm düşünce dünyasının en önemli ekollerinden biri olan İhvân-ı... İhvan-ı Safada Müzik Düşüncesi. İslâm dünyasında mûsikî ile ilgili söylenmiş pek çok söz, yazılmış pek çok eser var. Bu çalışma, İhvân-ı Safâ'nın mûsikî d ... İhvan-ı Safada Müzik Düşüncesi Satın Al | OdaKitap.com ... . İslâm dünyasında mûsikî ile ilgili söylenmiş pek çok söz, yazılmış pek çok eser var. Bu çalışma, İhvân-ı Safâ'nın mûsikî düşüncesini ele almaktadır. 10.50 TL. İslâm dünyasında mûsikî ile ilgili söylenmiş pek çok söz, yazılmış pek çok eser var. Bu çalışma, İhvân-ı Safâ'nın mûsikî düşüncesini ele almaktadır. 13.61 TL. İhvan ı Safada Müzik Düşüncesi - İslâm dünyasında mûsikî ile ilgili söylenmiş pek çok söz, yazılmış pek çok eser var. Yazarı Yalçın Çetinkaya olan İhvan-ı Safada Müzik Düşüncesi kitabını Avrupa'nın her yerinden en uygun fiyata Köln Kütüphane güvencesi ile alın!...