Bitkibilimin Babası İbn Baytar

Süleyman Feyyaz

Bitkibilimin Babası İbn Baytar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2009-08-01
YAZAR Süleyman Feyyaz
ISBN 9756628560
DOSYA FORMATI 10,38 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"Bilim Dünyasının Yıldızları" dizisi, tıptan gökbilime, matematikten bitkibilime, eczacılıktan toplumbilime çok sayıda bilim dalının kurulmasında ya da gelişmesinde etkili olmuş Müslüman bilim adamlarının yaşamöykülerinden oluşuyor. Dizi, bir yandan, bilim adamlarının, bilgiye ulaşma yolunda inanılmaz savaşımlarla geçen olağanüstü renkli ve sürven dolu yaşamlarıyla tanıştırmakta; bilimsel buluşmalarını, başarılarını göstermekte; bir yandan da, bizi, bilimlerin tarihsel gelişim süreçleri konusunda aydınlatmakta, bilgilendirmektedir. İşin güzel yanı, bunu, bilgi verici metinlerin soğuk ve itici anlatımı yerine, okumayı zevke dönüştüren öyküsel bir anlatımın sıcaklığı ve çekiciliği ile yapmasıdır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bitkibilimin Babası İbn Baytar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bitkibilimin Babası İbn Baytar.

.... İbni Baytar. 1219 yılında İslam topraklarının her yöresinden bitki örnekleri toplamak amacıyla Endülüs'ü terk etti ... Bitki Biliminin Babası İbn Baytar - Süleyman Feyyaz ... . ...dolaşıp çeşitli bitkiler toplarken o bölgede yaşan tıp bilimcileri ile tanışarak bilgi alışverişinde bulunmuştur. İbni Baytar Eserleri: İbn-i Baytâr'ınçalışmaları daha çok eczacılık ile ilgilidir. Elif Akardaş. Baytar Ahmet'in oğlu Abdullah, meraklı ve afacan bir çocuktur. Babası gibi bitkilerin peşine düşer, üç kıtayı dolaşır. Ziyaret ettiği her yerde heybesine yepyeni bitkiler ekler. ... Bitkilerin Kaşifi İbni Baytar Bilimin Öncüleri Elif Akardaş Erdem Çocuk ... . Babası gibi bitkilerin peşine düşer, üç kıtayı dolaşır. Ziyaret ettiği her yerde heybesine yepyeni bitkiler ekler. Babası gibi bitkilerin peşine düşer, üç kıtayı dolaşır. Bu kitap; her kapıyı yeni bir serüven olar...