Türk ve Arap

Halil Halid

Türk ve Arap
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-10-04
YAZAR Halil Halid
ISBN 6055147648
DOSYA FORMATI 5,81 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türk ve Arap, büyük Müslüman fikir ve dava adamı, merhum Çerkeşşeyhi-zâde Halil Hâlid Bey’in İngilizler tarafından kışkırtılan Araplara hitaben 1912 yılında yazıp, Arapçasıyla birlikte Kahire’de bastırdığı döneminin en ilginç siyasal metinlerindendir. Kitabın temel tezi İslam milletinin iki büyük ve önemli unsuru olan Türkler ve Arapların birbirinden ayrı yaşayamayacağı; onlar ayrılırlarsa Müslüman milletlerin istiklâllerini kaybedeceğidir. Hâlid Bey Türklerin idarelerindeki milletleri ve bilhassa Arapları muhterem tutup koruduğunu vurgularken asırlardır bu iki milletin neden tanışıp kaynaşamadığını da sorgular. Kitabın yazıldığı günlerde İslamiyet’in siyasi istiklalinin son temsilcisi olan Osmanlı saltanatı tehlike altındadır ve kurtuluş ancak Osmanlı’nın ve hilafetin hayatta kalmasıyla mümkündür.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türk ve Arap i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türk ve Arap.

...andirmakla mesguldür. "Islam dinini gelismekten alikoyan Türk'lerdir ... Ey Araplar ve Türkler! Kalplerinizi Birbirine Sıkıca Bağlayın! ... . Türk - Arap ilişkileri. Arap dünyasında Türkler hakkındaki kanaatler birbirinden farklıdır, Araplardaki Türk algılamasını tarif etmek kolay değildir. 12 TL. Türk ve Arap büyük Müslüman fikir ve dava adamı merhum Çerkeşşeyhi-zâde Halil Hâlid Bey'in İngilizler tarafından kışkırtılan Araplara hitaben 1912 yılında yazıp Arapçasıyla birlikte... Çerkeşşeyhi-zâde Halil Hâlid Bey'in Türk ve Arap kitabı, Ar ... Arap Türk Savaşları - Forum Gerçek ... ... Çerkeşşeyhi-zâde Halil Hâlid Bey'in Türk ve Arap kitabı, Arapça tercümesi ile 1912'de Kahire'de basılmış. Türk ve Arap, Mehmet Ertuğrul Düzdağ tarafından ilk olarak 1994 yılında neşredilmiştir. Arap ülkeleri ve yöneticileriyle ilişki kurmak, son dönemde moda oldu. Üst düzey devlet yetkilileri, Arap coğrafyasındaki hemen her olaya ilgi gösteriyor, resmi ya da özel ilişkiler kuruyor......