Üsküdar Zaman Aynasında

Alim Kahraman

Üsküdar Zaman Aynasında
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2003-12-30
YAZAR Alim Kahraman
ISBN 9756698807
DOSYA FORMATI 6,16 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Sakin sokaklarının, ruha şifa veren cami avlularının bilhassa Karacaahmet'in tesiriyle ocak ki, Üsküdar, birçok ziyaretçilerine, bilhassa manzaradan anlayan yabancılara uhrevi bir şehir gibi görünmüştür. Üsküdar'ın bu özelliği çok belirgin olmakla beraber onu yalnız bir uhrevi şehir zannetmek hata olur. Üsküdar'da birbiri üstüne ve birbirine zıt üç dört ayırdedici özellik vardır. Mesela uhrevi Üsküdar'ın yine içinde, onunla et ve deri gibi birbirine yapışık, lakin o uhreviyetin tam zıddı, ta sahilden başlayarak, tepe tepe yükselerek, Büyük Çamlıca ve Küçük Çamlıca'ya kadar çıkan bir zevk ve şevk Üsküdar'ı vardır. Bu Üsküdar eski müsikinin neşvesi içinde lezzetli bir ömür sürüyordu.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Üsküdar Zaman Aynasında i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Üsküdar Zaman Aynasında.

...Sakin sokaklarının, ruha şifa veren cami avlularının bilhassa Karacaahmet'in tesiriyle olacak ki, Üsküdar, birçok ziyaretçilerine, bilhassa manzaradan anlayan yabancılara uhrevî bir şehir gibi ... Üsküdar Zaman Aynasında | Kitap.net ... ... Alim Kahraman. Sakin sokaklarının, ruha şifa veren cami avlularının bilhassa Karacaahmet'in tesiriyle ocak ki, Üsküdar, birçok ziyaretçilerine... Üsküdar Zaman Aynasında. Share on WhatsApp. Türk Edebiyatında Üsküdar. Üsküdar'ın bu özelliği çok belirgin olmakla beraber onu yalnız bir uhrevî şehir zannetmek hata olur. Üsküdar Zaman Aynasında. %32. 22,00 TL. o uhreviyetin tam ... Üsküdar Zaman Aynasında Kolektif ... . Türk Edebiyatında Üsküdar. Üsküdar'ın bu özelliği çok belirgin olmakla beraber onu yalnız bir uhrevî şehir zannetmek hata olur. Üsküdar Zaman Aynasında. %32. 22,00 TL. o uhreviyetin tam zıddı ta sahilden başlayarak tepe tepe yükselerek Büyük Çamlıca ve Küçük Çamlıca'ya kadar çıkan bir zevk ve şevk Üsküdar'ı vardı...