Tasavvuf Kitabı

Tasavvuf Kitabı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2003-12-29
YAZAR
ISBN 9756403187
DOSYA FORMATI 3,98 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Çağımız insanının genel yargısına göre sufuler geçmişin dilencileri, tekkeler de bunların mekanıdır.Elinizdeki çalışma bu tür ucuz yargıların ne kadar yersiz ve geçersiz olduğunu gösterecektir.Sanılanın aksine sufulerin bir kısmı toprağı işleyen çiftçi, sınır boylarında güvenlik görevlisidir.Bir kısmı toplumun içinde yaşayan ve onların ihtiyaçlarını karşılayan sanatkadır.Sufiler medreselerde müderris, devlet kademesinde yöneticidirler. Bir kısmı da hattat, şair nakkaştır.Tasavvuf, tarihin genel seyri içinde halkla, devletle kucaklaşarak toplumu ayakta tutmayı başarmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tasavvuf Kitabı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tasavvuf Kitabı.

...indirmek için tasarlanmış bir arama motorudur ... Tasavvuf Ders Kitabı PDF ... . Şu anda 82,161,084 adet E-Kitap ücretsiz olarak indirilebilir. Tasavvuf Kitapları. Sayfa Sayısı 1-24 25-50 51-100 100+. En iyi tasavvuf kitapları en uygun fiyatlarla Kidega'da. En çok okunan tasavvuf kitapları bir tık uzağınızda. Bu alanda yazılmış en iyi tasavvuf kitapları dini kitaplar arasında yer almaktadır. O, vicdani bir duyuşun mahsulüdür. Şekilden manaya geçiştir. Ehli Sünnete uyg ... Tasavvuf Kitapları | Biraz Oku Sonra Al ... . Şekilden manaya geçiştir. Ehli Sünnete uygun Tasavvuf Kitaplarını sizler için bu başlıkta topladık. Hayy Kitap. İlk Harf Yayınevi. İnsan Yayınları. Sufi, hiç olandır." Tasavvuf çalışmalarında dünya çapındaki en yetkin isimlerden biri olan Profesör ne olduğunu ve olmadığını evliya menkıbeleriyle net bir biçimde anlatan bir giriş kitabı sunuyor. Tasavvuf kitaplarına gözatın, biraz okuyun. Satın almadan önce fikir sahibi olun. Okudunuz mu? Geri ileri. Rastgele Kitap Getir Son Girilenleri Getir. Tasavvufa Giriş- Mahmut Erol Kılıç Zahidler Kitabı- Er-Ruasi Sufilerin El Kitabı- İbn Acibe Fakat "Sır" kitabı ise içime bir türlü sinmemişti. Beni rahatsız eden bir yönü vardı. Kitap, ilk okunduğunda bir tasavvuf hikâyesi gibi görünse de aslında alttan alta bir tasavvuf eleştirisi yapılmakta. Tasavvuf Kitabı - Tasavvuf Kitapları. Tasavvuf konu başlığında toplam 171 kitap bulunuyor. Aşağıdaki Tasavvuf kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir. ...adlı bu başlık altında tasavvufa dair meselelerin anlatıldığı kitapları, ve tasavvuf alimlerinin tercüme eserlerini...