Vadideki Zambak

Honore de Balzac

Vadideki Zambak
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-06-29
YAZAR Honore de Balzac
ISBN 6052398951
DOSYA FORMATI 12,73 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Aşk, kendine ait olmayan her şeyden rahatsız olur.” Modern Fransız ve dünya edebiyatının en önemli isimlerinden Balzac, bugün dünyaca ünlü bir aşk klasiği haline gelmiş Vadideki Zambak’ta yaşama dair bütün tecrübesizlikleriyle aşkı ve getirdiği arzuları deneyimleyen genç Félix’in öyküsünü anlatır. Evli ve iki çocuklu bir kontes olan Madam de Mortsauf ile birlikte aşkın tehlikeli sınırlarını arşınlayan bu genç adamın hikâyesi ilk yayımlandığında yeterli ilgiyi görmedi, fakat her zaman Balzac’ın en sevdiği yapıtıydı. İhanet etmemek uğruna büyük bir mücadele veren Madam’ın yaşadığı zorluklar, anne ve sadık bir eş olmanın 19. yüzyılda bir kadına getirdiği yükümlülüklerin sonuçları romanda ustalıkla işlenirken gerçekçilik ve psikolojik tahlil yansımaları eseri ölümsüzleştiren unsurların başındadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Vadideki Zambak i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Vadideki Zambak.

... güzelliğinin vadinin adı ile özdeşleştiğini düşünür ... Honoré de Balzac - Vadideki Zambak | | | - Can Yayınları ... . Henriette de tıpkı zambaklar gibi temiz, saf ve güzeldir. Yolda vadinin ortasında sade ve zambak imgesi olan bir köşk görür ve sevdiğinin orada yaşadığını düşünür. Olduğu gibi yaşam: büyük savlar, küçük gerçekler." ( Balzac, Vadideki Zambak, sayfa 277). Vadideki Zambak, yazarın en sevilen, en çok okunan romanlarından biri oldu. Bu büyük yazarın başyapıtlarından biri olan Vadideki Za ... Vadideki Zambak - Honore de Balzac ... . Bu büyük yazarın başyapıtlarından biri olan Vadideki Zambak'ı, değerli yazarımız Tahsin Yücel'in türkçesiyle sunuyoruz. Söylemeliyim ki Vadideki Zambak'ın böylesine derin bir aşkı anlatan bir roman olabileceği hiç aklımdan geçmemişti. Vadideki Zambak, Felix adında bir adamın kötü bir şekilde başlayan hayatını anlatıyor. 1836 yılında yayımlanan Vadideki Zambak, Balzac'ın, aşk üzerine yazdığı en güzel eserlerinden biridir. Yazar, masumiyetini kaybetmemek için sararıp solmaya razı gelen onurlu bir kadın ve ona tutkuyla... Vadideki Zambak 11 Ve bir patırtıdır koptu evde. Vadideki Zambak 13 de ağlayan bir çocuk niçin bağışlanmasın? Dediğim duruma düşen kaç çocuk açgözlü, sırnaşık olurdu, korkak olurdu, kimbilir?...