Muhafazakarlık : Akıl Toplum Siyaset

Doç. Dr. Bekir Berat Özipek

Muhafazakarlık : Akıl Toplum Siyaset
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-07-11
YAZAR Doç. Dr. Bekir Berat Özipek
ISBN 6059823203
DOSYA FORMATI 5,27 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Muhafazakârlık, kendisinden sıkça söz edilen, övülen veya yerilen ama yeterince tanınmayan bir düşünce geleneği ve bir siyasi ideoloji. Kavrama ilişkin bu genel bilgisizlik durumu, kolaylıkla onun değişime karşı olmakla özdeşleştirilmesine veya “tutuculuk” olarak damgalanıp mahkûm edilmesine neden oluyor.Oysa muhafazakârlık, Batı tarihinde zengin bir felsefi mirasın taşıyıcısı olan ciddi bir düşünce geleneğini, modern zamanların hem bir parçası, hem de muhalifi olan kapsamlı bir doktrini ve içinde yaşadığımız tarih dönemine liberalizm ve sosyalizmle birlikte damgasını vuran bir siyasi ideolojiyi ifade ediyor.Bu çalışma, muhafazakâr siyasi ideolojinin dünyanın çeşitli ülkelerinde aldığı farklı görünümlerin ardındaki ortak felsefi ve epistemolojik köklere ışık tutuyor; onun ana omurgasını akıl, toplum ve siyasete ilişkin temel kabulleri üzerinden anlatıyor. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Muhafazakarlık : Akıl Toplum Siyaset i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Muhafazakarlık : Akıl Toplum Siyaset.

...t hayatında dengelerin yerine oturması için muhafazakârlığın daha iyi ve ... Muhafazakarlık : Akıl, Toplum, Siyaset ... ... Muhafazakarlık Türkiye'de gündelik siyaset dilinde ve doğrusu ondan pek de fazla ayrışamayan Muhafazakarlığın akıl'la toplum'la ve siyaset'le ilgili tasavvurlarını iç gerilimleriyle beraber tahlil ediyor. Muhafazakârlığın felsefi öncüllerini "akıl", "toplum" ve "siyaset" kavramları oluşturmaktadır. Bu çalışmada muhafazakârlık, akıl, toplum ve siyasetle ilişkileri üze ... Muhafazakarlık-Akıl, Toplum, Siyaset %17 İndirimli Bekir Berat Özipek ... . Bu çalışmada muhafazakârlık, akıl, toplum ve siyasetle ilişkileri üzerinden betimlenmektedir. Muhafazakarlık Akıl, Toplum, Siyaset. Bekir Berat Özipek. Yayınevi: Liberte Yayınları. Muhafazakarlık, Türkiye´de gündelik siyaset dilinde ve doğrusu ondan pek de fazla ayrışamayan Muhafazakarlığın akıl´la toplum´la ve siyaset´le ilgili tasavvurlarını, iç gerilimleriyle beraber, tahlil... Muhafazakarlık Türkiye'de gündelik siyaset dilinde ve doğrusu ondan pek de fazla ayrışamayan Muhafazakarlığın akıl'la toplum'la ve siyaset'le ilgili tasavvurlarını iç gerilimleriyle beraber tahlil ediyor. Bekir Berat Özipek'in kitabı, mahafazakarlığı bu anlam ve önemi içinde düşünmeye kapı açıyor. Muhafazakarlığın akıl'la toplum'la ve siyaset'le ilgili tasavvurlarını, iç gerilimleriyle beraber... Start by marking "Muhafazakarlık : Akıl Toplum Siyaset " as Want to Read We'd love your help. Let us know what's wrong with this preview of Muhafazakarlık by Bekir Berat Özipek. Muhafazakârlık kendisinden sıkça söz edilen övülen veya yerilen ama yeterince tanınmayan bir ışık tutuyor; onun ana omurgasını akıl toplum ve siyasete ilişkin temel kabulleri üzerinden anlatıyor. Muhafazakarlık Akıl Toplum Siyaset. Marka : Liberte Yayınları. Barkod : 9789756877807. Muhafazakârlık Türkiye'de hiçbir zaman felsefî kabul görememiş bir yaklaşım olagelmiştir. 8.77 TL. Bekir Berat Özipek'in kitabı, mahafazakarlığı bu anlam ve önemi içinde düşünmeye kapı açıyor. Muhafazakarlığın akıl'la toplum'la ve siyaset'le ilgili tasavvurlarını, iç gerilimleriyle beraber... ...muhafazakâr siyasi ideolojinin dünyanın çeşitli ülkelerinde aldığı farklı görünümlerin ardındaki ortak felsefi ve epistemolojik köklere ışık tutuyor; onun ana omurgasını akıl, toplum ve siyasete ilişkin... Alış-Veriş Listeme Ekle. Muhafazakarlık Akıl, Toplum, Siyaset. Muhafazakarlığın akıl'la toplum'la ve siyaset'le ilgili tasavvurlarını iç gerilimleriyle beraber tahlil ediyor. Muhafazakarlığın akıl'la toplum'la ve siyaset'le ilgili tasavvurlarını, iç gerilimleriyle beraber, tahlil ediyor. Tanıl Bora. Muhafazakarlık Akıl, Toplum, Siyaset Bekir Berat Özipek. Muhafazakârlık: Akıl-Toplum-Siyaset. Alış-Veriş Listeme Ekle. Muhafazakarlık Akıl, Toplum, Siyaset. Muhafazakarlığın akıl'la toplum'la ve siyaset'le ilgili tasavvurlarını iç gerilimleriyl...