Yaşamı ve Şiirlerinden Örneklerle Mayakovski

S. Vladimirov

Yaşamı ve Şiirlerinden Örneklerle Mayakovski
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-01-29
YAZAR S. Vladimirov
ISBN 9756363169
DOSYA FORMATI 10,14 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Rus şiirinin ve Avrupa modernizminin en seçkin kazanımlarını kendi kişisel potasında eriterek yeni ve özgün bir senteze ulaştıran Vladimir Mayakovski Ekim Devrimi"ni "kendi devrimi" olarak karşılayıp benimsemiş, yeteneğini olanca cömertliğiyle devrimin hizmetine sunmuş, halkın yaşamıyla birleştiğinde bir şair yaşamının nasıl bir enginlik ve tarihsellik kazanacağını kanıtlamıştır. Mayakovski şiirinin bir ucu Baudelaire'de, Whitman'da, Avrupa modernizminde, simgeci-imgeci-fütürist açılımlarda; bir ucu, her biri ondan derinliğine etkilenmiş olan Aragon, Neruda, Ritsos, Brecht, Nazım Hikmet şiirindedir... (...) Mayakovski olağanüstü yapıtı ve yaşamıyla, benzersiz ve cömert yeteneğiyle, böyle bir şairin ve şiirin toplumsal yaşam için nasıl ekmek ve su gibi doğal ve yaşamsal bir gereksinim olduğunu kanıtlayarak, eşsiz bir örnek olma özelliğini sürdürüyor. Bu kitap, bu eşsiz yaşama ve şiire düşürülmüş aydınlatıcı bir ışıktır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yaşamı ve Şiirlerinden Örneklerle Mayakovski i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yaşamı ve Şiirlerinden Örneklerle Mayakovski.

...nu alan... Vladimir Vladimiroviç Mayakovski (1893 Bagdatti/Gürcistan - 1930 Moskova/Sovyetler Birliği) ... Yaşamı ve Şiirlerinden Örneklerle Mayakovski Kitap ... . Bir orman bekçisinin oğlu olarak 1893'de Gürcistan'ın Bagdatti'de (ölümünden sonra Mayakovski oldu)... Birkaç gün önce bir arkadaşım, "Yanılmıyorsam çevirisi Ataol Behramoğlu'na ait, belki Rusçasını da paylaşırsın" diyerek Mayakovski'nin çok beğendiği bir şiirinden bahsetti Sen gittin, diyorlar. yukarılarda bir dünyaya. Sonsuzlaşma-. Uçuyorsun, parıldayan yıldızlara çarparak. Ne borç var ... MAYAKOVSKİ Hakkında Simgesiir Tarafından Yazılan Gönderiler ... . yukarılarda bir dünyaya. Sonsuzlaşma-. Uçuyorsun, parıldayan yıldızlara çarparak. Ne borç var artık bize, içki ne de. Ayılma. Hayır, Yesenin, oh. çekmek değil benim istediğim. Rus arşivlerinden ve farklı kaynaklardan derlenen bilgilerle, Vladimir Vladimiroviç Mayakovski (1893-1930) ile Nazım Hikmet ilişkisi, dostluğu, sanatçı etkileşimi ve keyifli anılar. Rasim Dirsehan Örs. Şiir ; 6. Yaşamı/yapıtları ; 1. Alkım yayınevi (Series). Yaşamı/yapıtları ; 1. Kitaptan - "Bütün Dünya'dır adı k...