İkinci Haçlı Seferi 1148Osprey Askeri Tarih Dizisi

David Nicolle

İkinci Haçlı Seferi 1148Osprey Askeri Tarih Dizisi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2014-08-11
YAZAR David Nicolle
ISBN 6053602538
DOSYA FORMATI 8,74 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Tarihin en büyük savaşlarının ayrıntılı dökümleri, çarpışan kuvvetlerin komuta stratejileri, muharebe taktikleri, askerî harekâtların düğüm noktaları.İkinci Haçlı Seferi'nin başta gelen nedeni, Edessa (Urfa) şehrinin Müslümanlar tarafından geri alınmasıydı; bu olay, ilk kurulan Haçlı devletinin yıkılışını da simgeliyordu. Öte yandan, Ortadoğu'da kurulan Haçlı devletleri de gerilemeye başlamıştı. Bu koşullarda Clairvaux'lu Bernard'ın ateşli vaazlarıyla başlayan İkinci Haçlı Seferi'nin en stratejik hedefi Şam şehrini ele geçirmek oldu. Hıristiyan Batı Avrupa'da elli yıl önceki ilk seferin başarıları belleklerde henüz tazeydi ve askerî üstünlüğün yeniden sağlanacağından kimsenin kuşkusu yoktu. Ama Haçlılar Şam kuşatmasında tam bir bozguna uğradılar ve Haçlı Seferleri tarihinde bir dönüm noktası olan İkinci Haçlı Seferi Batılı kaynaklara “Şam felaketi” olarak geçti.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İkinci Haçlı Seferi 1148Osprey Askeri Tarih Dizisi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İkinci Haçlı Seferi 1148Osprey Askeri Tarih Dizisi.

...arihin en büyük savaşlarının ayrıntılı dökümleri, çarpışan kuvvetlerin komuta stratejileri, muharebe taktikleri, askerî harekâtların düğüm noktaları ... Pandora - İkinci Haçlı Seferi 1148 - David Nicolle - Kitap - ISBN... ... . TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI tarafından yayınlanan İkinci Haçlı Seferi 1148 Osprey Önemli Olaylar kategorisinde kendisine yer bulan İkinci Haçlı Seferi 1148 Osprey Askeri Tarih... Ama Haçlılar Şam kuşatmasında tam bir bozguna uğradılar ve Haçlı Seferleri tarihinde bir dönüm noktası olan İkinci Haçlı Seferi Batılı kaynaklara "Şam felaketi" olarak geçti. Osprey Military. 15.28 TL. İkinci Haçlı Seferi 1148 Osprey Askeri Tarih Dizisi-İş Bankası Kültür Yayınları-David Nicolle İş Bankası Kültür Yayınları ... İkinci Haçlı Seferi 1148 - Osprey Askeri Tarih Dizisi David Nic ... . Osprey Military. 15.28 TL. İkinci Haçlı Seferi 1148 Osprey Askeri Tarih Dizisi-İş Bankası Kültür Yayınları-David Nicolle İş Bankası Kültür Yayınları Tarih Kitapları....