Vecizelerim

Sedat Arslan

Vecizelerim
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-03-21
YAZAR Sedat Arslan
ISBN 9944742801
DOSYA FORMATI 5,55 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Zararın neresinden dönersen, kârdır.Kârın neresinden dönersen zarardır.Bir dil ne kadar tatlı ve yumuşak konuşsa da,Unutmayın ki hep sert ve keskin dişler arasındadır.İnsanların vardığı nokta, uzaklaştığı noktadan;Uzaklaştığı nokta, vardığı noktadan farklı değilseKendisini aşmış ve geliştirmiş sayılamaz.İnsanlar ölülerini gömmeyi kargadan öğrendiyse de,Birbirlerini öldürmeyi de kendilerinden öğrendi.Çocuklar ağacın meyvesini,Yaşlılar ise gölgesini sever.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Vecizelerim i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Vecizelerim.

...an sözlere özdeyiş (vecize) denir. Vecize ( Özdeyiş ) Nedir ? Genellikle kimin söylediği bilinen, bir duygu ya da düşünceyi kısa ama özlü ve derin bir manada anlatan sözlere vecize denir ... Özdeyişler / Vecizeler Konu Anlatımı | DilBilgisi.net ... . Vecizenin diğer adı özdeyiştir. VECİZLER VE ÖZDEYİŞLER. Ey insanlar, inatçı mı inatçı bir zamanda sabahladık, nankör mü nankör ve çetin bir zamana kaldık. Bu zamanda iyi kişi kötü sayılmada; zâlîm, zulmünü, serkeşliğini arttırdıkça... Vecize Nedir? ...Özdeyiş örnekleri, Özdeyişler / Vecizeler ve özellikleri, vecize nedir, vecize ne demektir? kısa ve özlü bir şekilde anlatan, bir veya birkaç cümleden oluşan sözlere ... ATATÜRK VECİZELERİ | Nazarca.com ... ... Vecize Nedir? ...Özdeyiş örnekleri, Özdeyişler / Vecizeler ve özellikleri, vecize nedir, vecize ne demektir? kısa ve özlü bir şekilde anlatan, bir veya birkaç cümleden oluşan sözlere özdeyiş (vecize) denir. Yaşlı baba kargaya biraz daha baktıktan sonra yine sordu: 'Bu ne oğlum?' Kategoriler: Vecizeler. Abdullah hoca başlar beklemeye. Kategoriler: Vecizeler....