Japon Şiiri (Haiku) ve Noo TiyatrosuKendini İzleyen Bilincin Yolculuğu

Günhan Özhan

Japon Şiiri (Haiku) ve Noo TiyatrosuKendini İzleyen Bilincin Yolculuğu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-05-16
YAZAR Günhan Özhan
ISBN 6054868254
DOSYA FORMATI 9,15 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bizler birer oyuncuyuz yaşam sahnesinde. Ancak aynı zamanda, izleyiciyiz de. Maskemizi (persona) takar sahneye çıkarız. Öte yandan, bu defa insanın kendi kendisi açısından da, iki ‘ben’ bulunmaktadır. Oynayan ben ile izleyen ben. Zeami, tiyatrodaki oyuncu ve izleyici faktöründen yola çıkarak, insanın günlük yaşamdaki konumuna gönderme yapmaya çalışmıştır.Özfarkındalık (self-awareness veya mindfulness), nefsin gözlemi, ‘kendini bilmek’ ile bağlantılıdır. ‘Kendini bilmek’ de, ‘birisi olmak’dan öte, ‘kendi olmak’ ile ilişkili bir durumdur. İnsan, kendi kendisinin eğitmeni, rehberi, yönetmeni, idarecisi olmak durumundadır. Bu, insanın değişimi için gereksinim duyulan birşeydir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Japon Şiiri (Haiku) ve Noo TiyatrosuKendini İzleyen Bilincin Yolculuğu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Japon Şiiri (Haiku) ve Noo TiyatrosuKendini İzleyen Bilincin Yolculuğu.

...kar sahneye çıkarız. Öte yandan, bu defa insanın kendi kendisi açısından da, iki 'ben' bulunmaktadır ... Japon Şiiri (Haiku) ve Noo Tiyatrosu Kendini İşleyen Bilincin... ... . Oynayan ben ile izleyen ben. Japon Şiiri (Haiku) ve Noo Tiyatrosu & Kendini İzleyen Bilincin Yolculuğu Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımız... Japon Şiiri Haiku ve Noo Tiyatrosu Kendini İzleyen Bilincin Yolculuğu - Günhan Özhan. Hitabevi Yayınları. Kazanacağınız Toplam Puan : 160 Puan. ...Haiku ve Noo Tiyatrosu Kendini İzleyen Bilincin Yolculuğu. Zeami, tiyatrodaki oyuncu ve izleyici fakt ... Japon Şiiri (Haiku) ve Noo Tiyatrosu Kendini İzleyen Bilincin... ... . ...Haiku ve Noo Tiyatrosu Kendini İzleyen Bilincin Yolculuğu. Zeami, tiyatrodaki oyuncu ve izleyici faktöründen yola çıkarak... Maskemizi (persona...