Siyaset Güç ve Denge Bağlamında Türk Boğazları (1833-1998)

Şarika Gedikli Berber

Siyaset Güç ve Denge Bağlamında Türk Boğazları (1833-1998)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-03-20
YAZAR Şarika Gedikli Berber
ISBN 9752676961
DOSYA FORMATI 4,86 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Boğazlarımız, bilindi üzere İstanbul’un fethinden beri “Türk Boğazları” olarak anılır. Ebediyete kadar da Türk Boğazları olarak kalacaktır. Tarihi süreçte güç dengelerini yüzyıllar boyu Boğazlarımız değiştirmiştir. Her dönemin güçlü devletleri hatta hiç ortada görünmeyen gizli otoriteleri Boğazlarımızı göz hapsine almışlardır. Tarihi süreç içerisinde Boğazlarımız çok büyük bir öneme sahiptir. Zira Boğazlarımız siyasi, askeri ve ticari açıdan dünyada bir benzeri olmayan stratejik bir kavşakta yer alır. Sadece bu konumu dahi medeniyet tarihinde, Boğazlarımızı milletlerarası kapışma ve savaşmanın merkezi kılmıştır. Çünkü her güçlü devlet bu cazibe kuşağına sahip olmak istemiştir. Sorun şudur: aynı sıkıntılı süreç günümüzde artarak etkisini sürdürmektedir. Bugün için, kullanılan dilin rengi değişmiştir. “Tarihsel süreç”, “yüksek teknolojik silahlar”, “karasuları”, “sıcak denizler” gibi bahanelerin tümü yerine; “ekonomi, ticaret, siyaset,” daha fazla demokrasi”, gibi global ninnilerin belasıyla Boğazlarımızdaki hakimiyet kısıtlanmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Siyaset Güç ve Denge Bağlamında Türk Boğazları (1833-1998) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Siyaset Güç ve Denge Bağlamında Türk Boğazları (1833-1998).

...t, Güç, Denge Bağlamında Türk Boğazları kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %30 indirimli Sözcü Kitabevi'nden ... Siyaset Guc ve Denge Baglamında Turk Bogazları (1833-1998) ... . 30.03 TL. Ebediyete kadar da Türk Boğazları olarak kalacaktır. Tarihi süreçte güç dengelerini yüzyıllar boyu Boğazlarımız değiştirmiştir. Dr. Şarika Gedikli BERBER'in "Siyaset Güç ve Denge Bağlamında Türk Boğazları (1833-1998)" adlı eseri.pic.twitter.com/WbjhiDjpSC. 4.24 - 28. jouluk. Ebediyete kadar da Türk Boğazları olarak kalacaktır. Tarihi süreçte güç dengelerini y ... TÜRK BOĞAZLARI (1833-1998) - Şarika Gedikli Berber - Pera Mezat ... .com/WbjhiDjpSC. 4.24 - 28. jouluk. Ebediyete kadar da Türk Boğazları olarak kalacaktır. Tarihi süreçte güç dengelerini yüzyıllar boyu Boğazlarımız değiştirmiştir. 39 TL. Ebediyete kadar da Türk Boğazları olarak kalacaktır. Tarihi süreçte güç dengelerini yüzyıllar boyu Boğazlarımız değiştirmiştir. (1833-1998). Ebediyete kadar da Türk Boğazları olarak kalacaktır. Tarihi süreçte güç dengelerini yüzyıllar boyu Boğazlarımız değiştirmiştir. Şarika Gedikli Berber, Siyaset, Güç, Denge Bağlamında Türk Boğazları Kitabını Tüm Avrupa'dan Sipariş Etmek İçin Köln Kütüphane'yi tercih edebilirsiniz. (1833-1998). Kritik Stok. Accueil ›. Détails pour : Siyaset güç ve denge bağlamında Türk boğazları (1833-1998) /. Siyaset güç ve denge bağlamında Türk boğazları (1833-1998) / Dr. Şarika Gedikli Berber. (1833-1998). Şarika Gedikli Berber. Berikan Yayınları. Ebediyete kadar da Türk Boğazları olarak kalacaktır. Tarihi süreçte güç dengelerini yüzyıllar boyu Boğazlarımız değiştirmiştir. Yazar: Sarika Gedikli Berber. BERIKAN YAYINEVI. Bogazlarımız, bilindi uzere Istanbul'un fethinden beri "Turk Bogazları" olarak anılır. Ebediyete kadar da Turk Bogazları olarak kalacaktır. ...Hediyelik Hobi Hukuk İletişim - Medya İslam Kişisel Gelişim Müzik Psikoloji Sanat - Mimarlık Sınavlara Hazırlık Siyaset Politika Siyaset Sağlık Sanat Yabancı Dilde Kitaplar Aile Kitaplığı Aksesuar....