Teorik EtikEtiğin Bilgesel Sorunları

Harun Tepe

Teorik EtikEtiğin Bilgesel Sorunları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-05-31
YAZAR Harun Tepe
ISBN 9944795814
DOSYA FORMATI 4,92 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Son zamanlarda etik yerine, ‘pratik etik’ ve ‘teorik etik’ adlandırmaları yaygın bir biçimde kullanılır oldu. Etiğin teorik ve pratik sorunlarının olduğu düşünülerek, etiğin teorik yanını adlandırmak için ‘teorik etik’ veya ‘felsefi etik’; pratik yanı içinse ‘pratik etik’ veya ‘uygulamalı etik’ sözcükleri kullanılmaya başlandı.Aslında etik ne salt teorik ne de salt pratiktir. Etik bir bilme etkinliğidir, sözcüğün kökensel anlamıyla bir theoria, olan biteni seyretme etkinliğidir; ama bilgi için bilgi ya da kendisi amaç olan bilgi değildir etiğin amaçladığı, pratiğe ya da eyleme dönük bilgidir.Bu kitapta yer alan yazılar etik-yaşam ilişkisi, olgu-değer uçurumu, etiğin bilgikuramsal ikilemleri, değerler ve değerlerin bilgisi, iyi ve kötünün ne olduğu gibi teorik etikle ilgili bilgisel sorunları ele alıp tartışmaya açmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Teorik EtikEtiğin Bilgesel Sorunları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Teorik EtikEtiğin Bilgesel Sorunları.

...andırmak için 'teorik etik' veya 'felsefi etik'; pratik yanı içinse 'pratik etik' veya 'uygulamalı etik' sözcükleri kullanılmaya başlandı ... Teorik Etik - Etiğin Bilgesel Sorunları - Harun Tepe | Okurhan ... . Etik konusunda yaygın olarak karşılaşılan teorik yaklaşımlar genellikle, teleolojik yaklaşım ve deontolojik yaklaşımdır. Kişisel Etik Sosyal Yaşam Etiği. 1 birinci bölüm genel olarak çevre ve günümüzde çevre sorunları 1.1. Felsefede ahlak, pratik bir etkinlik alanıdır. Etik ise ahlakı teorik olarak inceler. ...Anı (hatırat) Diğer Anlatı Antoloji-Derleme Armağan Belgesel Roman Doğu Felsefesi Estetik Etik-A ... Teorik Etik Etiğin Bilgesel Sorunları - Harun... | Kitapaktif.com ... . Etik ise ahlakı teorik olarak inceler. ...Anı (hatırat) Diğer Anlatı Antoloji-Derleme Armağan Belgesel Roman Doğu Felsefesi Estetik Etik-Ahlak Felsefe Felsefe Metinleri Felsefe Tarihi Felsefe-Sosyoloji-Psikoloji... Teorik Etik Etiğin Bilgesel Sorunları - Harun Tepe. Bilgesu Yayıncılık. Kazanacağınız Toplam Puan : 200 Puan. 23 TL. ...etik-yaşam ilişkisi olgu-değer uçurumu etiğin bilgikuramsal ikilemleri değerler ve değerlerin bilgisi iyi ve kötünün ne olduğu gibi teorik etikle ilgili bilgisel sorunları... ...de; yine de teorik zoon politikon tanımı etiğin tarihsel gelişimi açısından önemlidir. etik sorunları inceleyen bazı alt dalları (disiplin) mevcuttur, örneğin: iş etiği, tıbbi etik... Teorik Etik - Etiğin Bilgesel Sorunları. ₺18.75₺25.00. Son zamanlarda etik yerine, 'pratik etik' ve 'teorik etik' adlandırmaları yaygın bir biçim... İdefix9789944795814. Adalet meslek etiği ÜNİTE-4 teorik etikte ele alınan teme...