Diyanet İşleri Başkanları ve Hizmetleri

Yrd. Doç. Dr Mustafa Öcal

Diyanet İşleri Başkanları ve Hizmetleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-05-27
YAZAR Yrd. Doç. Dr Mustafa Öcal
ISBN 6059223706
DOSYA FORMATI 10,95 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kurulduğu yıl olan 1924’ten günümüze kadar 9’u vefat eden, 8’i hayatta 17 başkan görev yapmıştır. Elinizdeki bu kitapta önce Diyanet İşleri Başkanlığı’nın tarihçesi verilmekte sonra vefat eden Başkanlar ve tespit edilebildiği kadar hizmetlerinden bahsedilmektedir. Akabinde ise hayatta olan başkanlarla yapılan mülâkatlar / söyleşiler yer almaktadır. Mülâkatlarla her bir başkanın, tahsil hayatları ile başkanlık öncesi, başkanlık dönemi ve sonrasındaki hizmetleri resimler ve belgeler eşliğinde kayda geçirilmiştir. Bu şekilde, gelecekte Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ve ülkemizdeki din hizmetlerinin ve dinî hayatın tarihini araştırıp yazacaklar için çok önemli materyaller oluşturulmuştur.Mülâkatlar dikkatle okunduğu zaman, her bir başkanın hangi ortamlarda ve nasıl yetiştikleri, kendi dönemlerinin siyasi, sosyo-ekonomik ve kültürel şartları çerçevesinde nasıl görev ifa ettikleri anlaşılacaktır. Bu bağlamda; onlardan her birinin yaptıkları hizmetler konusundaki açıklamalarının, açıklamalarındaki üslûbun hem kendi kişisel özellikleri ve karakteristik yapılarıyla hem de dönemin siyasi, sosyo-ekonomik ve kültürel yapısı ve şartları dikkate alınarak değerlendirilmesinin uygun olacağını ifade etmek isteriz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Diyanet İşleri Başkanları ve Hizmetleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Diyanet İşleri Başkanları ve Hizmetleri.

...izmetlerin... Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kurulduğu yıl olan 1924'ten günümüze kadar 9'u vefat eden, 8'i hayatta 17 başkan görev yapmıştır ... Diyanet İşleri Başkanları ve Hizmetleri - %25 İndirimli - Mustafa Öca ... . Ürün Sepetinize Eklendi! Diyanet İşleri Başkanları ve Hizmetleri. Diyanet İşleri Başkanlığının faaliyetlerine destek olmak, din hizmetlerinin daha geniş kitlelere ulaştırılması ve dini hizmetlerde görev alacak neslin yetiştirilmesi gayesiyle kurulan Türkiye Diyanet... Mart 1924'te Diyanet İşleri Başkanlığı kuruluncaya kadar din hizmetlerini yürütmüştür. Vekaleti kaldırılarak yerine Başbakanlığa bağlı ... Diyanet İşleri Başkanlığı Kanun Tasarısı / TAM METİN - Memurlar.Net ... ... Mart 1924'te Diyanet İşleri Başkanlığı kuruluncaya kadar din hizmetlerini yürütmüştür. Vekaleti kaldırılarak yerine Başbakanlığa bağlı Diyanet İşleri Reisliği ve Evkaf Umum Müdürlüğü kurulmuştur. Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı, merkez ve taşra teşkilatları dışında Türk işçilerinin yoğun olarak bulunduğu ülkelerde Yurtdışı Din Hizmetleri Müşavirlikleri bulunmaktadır. T.C. diyanet işleri başkanları. 3-A.Hamdi AKSEKİ 3. Diyanet İşleri Başkanıdır.Yazdığı değerli eserleri ve yaptığı hizmetleri ile yüzyılımızın İslam alimleri arasında önemli bir yeri olan Ahmet... Diyanet İşleri Başkanlığı daire başkanlıklarında önemli değişimler oluyor. Yeni Daire Başkanları; 1. Ankara Müftülüğü Uzman Vaizi Neşet BODUR / İrşat Hizmetleri Daire Başkanlığına e-Devlet Kapısı'nı kullanarak kamu kurumlarının sunduğu hizmetlere tek noktadan, hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz. Diyanet İşleri Başkanlığı. Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş. 28.80 TL. Bu şekilde, gelecekte Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ve ülkemizdeki din hizmetlerinin ve dini hayatın tarihini araştırıp yazacaklar için çok önemli materyaller oluşturulmuştur. Diyanet İşleri Başkanları ve Hizmetleri Kağıt Kapak - 18 Haziran 2018. Mustafa Öcal (Eser Sahibi). 4121. Diyanet işleri başkanlığı kuruluş ve görevleri hakkında kanun. ve 6002 sayılı Kanunun 5 inci maddesiyle, bu madde başlığı "Dini Hizmetler ve Din Görevlilerini Olgunlaştırma. Aday tesbit kurulu, Diyanet işleri Başkanın m Başkanlığında : a) Din işleri Yüksek Kurulu Başkan ve üyeleri, b) Dinî Hizmetler ve Din Görevklerini Olgunlaştırma Dairesi ve Personel Dairesi başkanları... İl ve ilçe müftüleri, bölgelerinde Diyanet İşleri Başkanlığını temsil eder, din hizmetlerini, dini İl müftüleri ile en az lisans d...