Halidiye Risalesi / A. Suat Demirtaş

Mevlana Halid-i el Bağdadi

Halidiye Risalesi / A. Suat Demirtaş
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2010-07-01
YAZAR Mevlana Halid-i el Bağdadi
ISBN 6054214594
DOSYA FORMATI 10,89 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hicri on üçüncü asrın müceddidi olarak bilinen Mevlana Halid-i Bağdadi Hazretleri k.s. (v. 1242/1827) Nakşibendi yolunun önemli sisimlerinden ve Halidiyye kolunun da kurucularındandır. Irak'ın Süleymaniye şehrine bağlı Karadağ kasabasında doğmuştur. Soyu baba tarafından Hz. Osman'a (r.a.) anne tarafından da Hz. Ali'ye (r.a.) dayanmaktadır. Yüksek ilim ve marifetinden dolayı çift kanatlı manasına gelen "zülcenaheyn" lakabıyla tanınmış ve İslam dünyasında Celaleddin Rumi Hazretleri'nden sonra "Mevlana" (Efendimiz, büyüğümüz) lakabıyla ünlenen ikinci kişi olmuştur. Yetiştirdiği yüzlerce halifeyi İslam aleminin dört bir tarafına göndermiş, bu sayede Nakşibendi Tarikatı Irak'dan Mısır ve Arabistan'a, Kafkasya'dan İdil-Urallar'a, Kazakistan'dan Sumatra'ya kadar çok geniş bir alanda yayılmış, sonraki devirlerde de dünyanın her tarafına ulaşmıştır. Mevlana Halid Hazretleri bu kadar geniş bir coğrafyada sadece müritleri ve halifeleriyle değil, yazdığı eserleriyle, kurdurduğu medreselerle, yetiştirdiği alimlerle de ilmin ve hususiyle Ehl-i Sünnet akidesinin teminatı haline gelmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Halidiye Risalesi / A. Suat Demirtaş i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Halidiye Risalesi / A. Suat Demirtaş.

...lidiye Risalesi A. Suat Demirtaş. Semerkand Basım Yayın ... Risale İ Halidiye Tercümesi ... . 13.60. Risaleler. Halidiye Risalesi. Tarikatta Rabıta (Aynü'l-Hakîka fî Râbitati't-Tarîka). Telvihât-ı Tis'a Risalesi. Halidiyye Risalesi - Kitap Fiyatları. Ücretsiz Kargo. Halidiye Risalesi/A. Suat Demirtaş/Mevlana Halid-i el Bağdadi/Semerkand Yayıncılık. 15,00 tl 11,25 tlkdv dahil%25. Halidiye Risalesi. Mevlana Halid-i El Bağdadi. %25. Halidiye Risalesi / A. Suat Demirtaş. Alış-Veri ... Ekip Dağıtım | Halidiye Risalesi A. Suat Demirtaş | Mevlana Halid İ El... ... . %25. Halidiye Risalesi / A. Suat Demirtaş. Alış-Veriş Listeme Ekle. Halidiye Risalesi / A. Suat Demirtaş. Çevirmen:Abdullah Suat Demirtaş. Hicri on üçüncü asrın müceddidi olarak bilinen Mevlana Halid-i Bağdadi Hazretleri k.s. (v. 1242/1827)... [8] Necmeddin B. Muhammed Nakşibendi, 'Altın Silsile', s. 347, Haz: İbrahim Tozlu, Semerkand Yayınları, 2011. [9] Mevlana Halid-i Bağdadi, 'Halidiye Risalesi', s. 31, Ter: A. Suat Demirtaş... Erdal Sarızeybek. Yararlanılan Kaynaklar: 1. Mevlana Halid Bağdadi, 'Halidiye Risalesi', s. 39, çev: A. Suat Demirtaş, Semerkand Yayınları, 2011. 2. Bağdadi, 'Halidiye Risalesi', s. 38. Halidiye Risalesi A. Suat Demirtaş. Yıl : 2010,00000000 Sayfa Sayısı : 128,00000000. Yazar : {%FILITRELINK_3%}. |a Halidiyye risalesi / |c Mevlana Halid-i Bağdadi ; tercüme A. Suat Demirtaş. 250. |a 3. baskı. 1. |a Demirtaş, A. Suat. |e translator |9 174671. 830. Halidiye Risalesi (A. Suat Demirtaş). Yayınevi. Semerkand Yayınları. kitaphanen.com´da uygun fiyata Semerkand Basım Yayın markalı Halidiye Risalesi A. Suat Demirtaş 9786054214594 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. HALİDİYYE RİSALESİ arıyorsan site site dolaşma! Halidiyye Risalesi. 200 TL ve üstü alışverişlerde 20 TL indirim kuponu: Akakce20drStokta 3 adetSon güncelleme: 11 dakika önce D&R. 12.80 TL. Halidiye Risalesi A. Suat Demirtaş-Semerkand Basım Yayın-Mevlana Halid i el Bağdadi Semerkand Basım Yayın İslam Kitapları. [8] Necmeddin B. Muhammed Nakşibendi, 'Altın Silsile', s. 347, Haz: İbrahim Tozlu, Semerkand Yayınları, 2011. [9] Mevlana Halid-i Bağdadi, 'Halidiye Risalesi', s. 31, Ter: A. Suat Demirtaş... Halidiye Risalesi A. Suat Demirtaş. Semerkand Basım Yayın. Mevlana Halid i el Bağdadi. Risaleyi Halidiye (Arapça) en uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme seçenekleriyle bkmkitap.com'da. Risaleyi Halidiye (Arapça) avantajlı fiyatlarıyla hemen satın almak için tıklayın! Fihrist'e ulaşmak icin tıklayın Mevlana Halid-i Bağdadî (Kuddise Sırruhu) Risale-i H...