Bir Dil Niye Kanar?

Muhsin Kızılkaya

Bir Dil Niye Kanar?
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-06-01
YAZAR Muhsin Kızılkaya
ISBN 9750507847
DOSYA FORMATI 3,34 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bir kimliğin, dilin, “öteki” sayılmanın yaralarından bahsederken, tepkisel bir ötekileştirmenin, hesap sormanın, suçlamanın, mağduriyetin üslubuna kapılmamak herhalde çok zordur.Bu zorluğun üstesinden gelebilmek; ancak ve sadece paylaşımcı bir dille, okuyanı ortak eden bir anlatımla mümkündür. Muhsin Kızılkaya’nın “Kürt sorunu”muza odaklanmış yazılarında başardığı her şeyden önce budur.“Dostuna yarasını gösterir gibi...”ÖMER LAÇİNERMuhsin Kızılkaya, çeşitli gazete ve dergilerde yayımlanmış yazılarını bir araya getirdiği Bir Dil Niye Kanar’da, bir kafese kapatılıp üstü örtülmüş Kürtçe’nin hikâyesini anlatıyor. Çocukluğundan bu yana belleğinin biriktirdiği anlatıları, masalları, sesleri, kokuları, görüntüleri, hayatının dönemeçleri üzerinden aktarıyor: “okul dili”yle “ev dili” arasında gidiş gelişleri, Hakkâri’den İstanbul’a ve İsveç’e uzanan yolculuğu, gazeteciliği, çevirmenliği… Kızılkaya’nın yaşamıyla “dili”ni sarmalayan Bir Dil Niye Kanar?; Ehmedê Xanî’den Cegerxwîn’e, Celadet Bedirxan’dan Bediüzzaman’a, Mehmed Uzun’dan Musa Anter’e, Yılmaz Güney’den daha nicelerine uzanan bir saygı duruşu niteliğinde… “Halkların kardeşliğine” değil, bundan böyle “halkların sevgililiğine” davet eden etkileyici bir kitap.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bir Dil Niye Kanar? i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bir Dil Niye Kanar?.

...çok zordur. Dilin Kanama Nedenleri? Bir dilin kanamaya başlamasının birçok nedeni vardır ... Bir Dil Niye Kanar? ... . Bunlardan bazıları hastalık riski taşımaz, örneğin çok sert ısırmak veya keskin bir yiyecek parçasıyla yaralamak. + Bir dil niye kanar? Son yıllarda bağımsız tiyatro grupları arttı ve bir çoğu apartman dairelerinde, küçük mekanlarda sahneye koyuyor oyunlarını. Hayli yaratıcı, avantgarde oyunlardan biri de 'Dil'. "Bir Dil Niye Kanar". için 17 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Kargo. Fiyat. Bir dil niye k ... Bir Dil Niye Kanar Kitabı ... . "Bir Dil Niye Kanar". için 17 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Kargo. Fiyat. Bir dil niye kanar. Muhsin Kızılkaya. Satıcı. Ömer Laçiner Muhsin Kızılkaya, çeşitli gazete ve dergilerde yayımlanmış yazılarını bir araya getirdiği Bir Dil Niye Kanar'da, bir kafese kapatılıp üstü örtülmüş Kürtçe'nin hikâyesini anlatıyor. Muhsin Kızılkaya. Bir kimliğin, dilin, "öteki" sayılmanın yaralarından bahsederken, tepkisel bir ötekileştirmenin, hesap sormanın, suçlamanın, mağduriyetin üslubuna kapılmamak herhalde çok zordur. ÖMER LAÇİNER Muhsin Kızılkaya, çeşitli gazete ve dergilerde yayımlanmış yazılarını bir araya getirdiği Bir Dil Niye Kanarda, bir kafese kapatılıp üstü örtülmüş Kürtçenin hikâyesini anlatıyor. Bu zorluğun üstesinden gelebilmek; ancak ve sadece paylaşımcı bir dille, okuyanı ortak eden bir anlatımla mümkündür. Kızılkaya'nın yaşamıyla "dili"ni sarmalayan Bir Dil Niye Kanar? 9.66 €. Kızılkayanın yaşamıyla dilini sarmalayan Bir Dil Niye Kanar?; Ehmedê Xanîden Cegerxwîne, Celadet Bedirxandan Bediüzzamana, Mehmed Uzundan Musa Antere, Yılmaz Güneyden daha... 17.04 TL. Kızılkayanın yaşamıyla dilini sarmalayan Bir Dil Niye Kanar?; Ehmedê Xanîden Cegerxwîne, Celadet Bedirxandan Bediüzzamana, Mehmed Uzundan Musa Antere, Yılmaz... Kızılkaya'nın yaşamıyla "dili"ni sarmalayan Bir Dil Niye Kanar? Bir Dil Niye Kanar? Kitabı Yazarı Kimdir? Şu an detaylarını görüntülediğiniz kitap yazar Muhsin Kız...