Kanuni Sultan Süleyman

Eda Bayrak

Kanuni Sultan Süleyman
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-07-16
YAZAR Eda Bayrak
ISBN 6059484534
DOSYA FORMATI 4,15 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yarım asırlık saltanatını savaş meydanlarında geçiren ve kazandığı zaferlerle adını tarihe altın harflerle yazdıran Kanuni Sultan Süleyman’ı daha yakından tanıyacağın muhteşem bir yolculuğa çıkmaya hazır mısın ?Tarihte iz bırakan gerçek kahramanlarla tanışmak için sayfaları çevirmeye başla katıl aramıza! 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kanuni Sultan Süleyman i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kanuni Sultan Süleyman.

...nlı İmparatorluğu'nun onuncu padişahı ve 89 ... Kanuni Sultan Süleyman Kimdir? Tahta Çıkışı ve Hükümdarlığı ... . İslam halifesi. Ömrünü savaş alanlarında geçirmiş Kanuni Sultan Süleyman.... Kanuni Sultan Süleyman nice seferlere çıkmış, nice zaferler kazanmış ve kaç kez düşmanı mağlup etmişti. Ama bu sefer farklıydı. I. Süleyman'ın Şehzadelik Yılları. I. Süleyman'nın (Kanuni Sultan Süleyman) Tahta Çıkması. I. Süleyman'nın Padişahlık Döneminde Yaşanan Olaylar. I. Süleyman 1562 - 1566 Dönemi ve Ölümü. ... Kanuni Sultan Süleyman Kimdir? | Kanuni Sultan Suleyman ... . I. Süleyman 1562 - 1566 Dönemi ve Ölümü. 926/1520 yılında ve 26 yaşında Osmanlı tahtına geçen Kanuni, 974/1566 tarihine kadar yani 46 sene Padişahlık yapmıştır. Kanuni Sultan Süleyman, evvela başına gaile çıkarmak isteyen... ...Batı'da Muhteşem Süleyman, Doğu'da ise adaletli yönetimine atfen Kanunî Sultan Süleyman olarak da biliniyor. İşte, I. Süleyman'ın (Kanuni Sultan Süleyman) hayatına ilişkin bilgiler. Sultan I.Süleyman (Kanuni), Dünyanın muhteşem, biz Türklerin ise Kanûnî adıyla andığımız ünlü Osmanlı İmparatorluğu padişahıdır. Kanuni Sultan Süleyman'ın Türbesi. Dizinin başrol karakteri ve Osmanlı tarhinin gelmiş geçmiş en büyük sultanlarındandır. 27 Nisan 1495'te doğmuştur. Annesi Ayşe Hafsa Sultan babası Yavuz Sultan Selim Han'dır. Kanuni Sultan Süleyman kaç yaşında öldü : 71. Kanuni Sultan Süleyman'ın ilk fethi olan bu olay sonrasında, İstanbul'a gönderilen bazı Belgrad'lılar kurulan Belgrad köyüne yerleştirildi. Kanuni Sultan Süleyman 10. Osmanlı Sultanı, 89. İslam Halifesi diğer adıyla I. Süleyman 27 Nisan 1495 Trabzon'da Dünya'ya gelmiş, 6 Eylül 1566, Zigetvar, Macaristan'da dünya'ya gözlerini yummuştur. Kanuni Sultan Süleyman'ın İlk Yılları, Eğitimleri ve Tahta Çıkışı. I. Süleyman 1494 yılının 6 Kasım günü Trabzon'da dünyaya geldi. Kanuni Sultan Süleyman'ın Hükümdarlığının İlk İsyanı ve İlk Seferi. Doğu'da Kanuni Sultan Süleyman, Batı'da ise Muhteşem Süleyman, olarak anıldı. Bu kısa biyografi yazısı, Sultan Süleyman'ın hayatına ve başarılarına kuşbakışı göz atabileceğiniz bir makaledir....