Stokastik Süreçler

Yrd.Doç.Dr. Ömer Önalan

Stokastik Süreçler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR Yrd.Doç.Dr. Ömer Önalan
ISBN 9757429937
DOSYA FORMATI 6,32 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitapta; rassal belirsizliğin hakim olduğu fiziksel ve sosyal sürelerin matematiksel olarak modellenmesinde kullanılan teknikler incelemektir. Bu bağlamda, temel stokastik süreçler sezgisel bir tarzda ele alınarak öğrencilerin stokastik süreçleri gerçek problemlere uygulama becerilerini geliştirmek için örnekler verilmiştir. Gerçek hayattaki bir sistemin davranışını modellemek istediğimizde; ya sistemin nasıl davranacağını belirlemek için yeterli ve detaylı enformasyon elde edilemeyiz, ya da söz konusu sistemin davranışı o kadar karmaşıktır ki sistemi tam olarak tasvir etmek olanaksızdır. Bu gibi durumlarda stokastik modelleri kullanmak son derece faydalı olacaktır. Belirsizlik ortamındaki çalışmalarda kullanılabilecek en temel matematiksel araç olasılık teorisidir. Stokastik süreçler ise; olasılık teorisinin dinamik kısmı olarak düşünülebilir. Bir stokastik süreç, zamana (kesikli veya sürekli) ve duruma bağımlı bir fonksiyondur. Diğer bir deyişle bir stokastik süreç, zaman ile indislenmiş rassal değişkenlerin bir dizisidir. Kitapta özellikle kesikli ve sürekli zamanlı alt stokastik süreçlerin matematiksel yapısının kavranması, uygulamaları ve söz konusu süreçlerin simülasyonu üzerinde yogunlaşılmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Stokastik Süreçler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Stokastik Süreçler.

...e. Bir stokastik süreç daima kendi doğal filitrelemesine adapte edilir ... Stokastik Süreç | Türk Arama Motoru ... . Sınıflandırma. Stokastik süreçler indeksin sıralamasına göre (genellikle zamansal) durumsal sınıflandırılabilirler. Elektrik anabilim dalı / ►. Olasılık ve Stokastik Süreçler. Giriş, Rasgelelik, Rasgele Sinyaller ve Sistemler, Olasılık ve Rasgele Süreçler, Tipik Mühendislik Uygulamaları, Küme Teorisi Kaynak. stokastik süreçler. şükela: tümü | bugün. ne sınavına giriyors ... PDF Slayt 1 | Durağan Stokastik Süreçler ... . stokastik süreçler. şükela: tümü | bugün. ne sınavına giriyorsun dediklerinde, stokastik cevabı verince bir kez daha "ne?!" denmesine sebebiyet veren akıl-dışı ders. Belirsizlik ortamındaki çalışmalarda kullanılabilecek en temel matematiksel araç olasılık teorisidir. Stokastik süreçler (Stochastic Process) ise; olasılık...