Suriye Denklemi

Mustafa K. Erdemol

Suriye Denklemi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-02-27
YAZAR Mustafa K. Erdemol
ISBN 6055513436
DOSYA FORMATI 3,50 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Mustafa K. Erdemol’un, bizzat yerinde, Suriye’de, savaşın içinde edindiği deneyimlerinden, güçlü bir teorik donanım, ama daha da önemlisi, sağlam bir “etik” duruştan kaynaklanan çözümlemelerinin berrak bir bakış açısıyla sunulduğu bu çalışma, “Suriye olayını” tüm yerel, bölgesel, hatta yükselen güçlerle egemen güçler arasındaki dengeler ve rekabet alanı bağlamında küresel boyutlarıyla özlü bir biçimde ve dinamik bir anlatıyla ortaya koyuyor. Bu çalışma bize, “Arap Baharı” denen olayları da kapsayan kapsamlı bir Ortadoğu panoraması sunuyor.Okudukça Suriye sorununun giderek Türkiye’yi de içine çeken bir bataklığa dönüşmeye başlamasını tüm boyutlarıyla izleyebiliyoruz. Sanırım tarih de AKP Türkiye'sinin Suriye politikasının ne kadar yanlış, AKP yönetiminin çevresindeki realiteyi anlamakta ne kadar yetersiz olduğunu yazacak ve bu yanlışın, yetersizliğin hem Suriye hem de Türkiye halkına ne kadar pahalıya patladığını da... Belki de, tarih, Türkiye’nin kurtlar sofrasına oturmaya çalışırken, kendini menüde bulmuş olduğunu da bir dipnot olarak ekleyecek.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Suriye Denklemi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Suriye Denklemi.

...na gözatın. Almadan önce fikir sahibi olun ... Suriye Denklemi | bkmkitap.com ... . Farklı satın alma kanallarına bakın, arkadaşlarınızla paylaşın. Serdar Taci Zengin. SURİYE DENKLEMİ. Ancak ABD'nin geri adım atmasıyla dengeler bir kere daha değişti. - Rusya'nın isteği, Suriye'nin varlığını devam ettirmekti, burada önemsiz coğrafya üzerinde... Haberler Bercan Tutar Münbiç'teki yeni Suriye denklemi. Bu bağlamda Atlantik'e karşı Avrasya jeopolitiğindeki Türk-Rus ortaklığı Suriye'yi kat be kat aşan bir derinliğe sahip. Suriye iç savaşında yeni denklemler orta ... Suriye Denklemi | Mustafa K. Erdemol | Biraz Oku Sonra Al ... . Suriye iç savaşında yeni denklemler ortaya çıkmaya başladı. Dışarıdan Suriye'deki kurulu iç denkleme ilk olarak ABD'nin başını çektiği IŞİD'e karşı uluslararası koalisyon girdi. Suriye Denklemi. Son gelişmelere baktığımızda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ile hala arasının Zaten Irak'ın kuzeyi ve Suriye'nin kuzeyi tamamlanmış ve geriye sadece Türkiye'nin güneyi kalmış olur. Zira Güneyin kontrol altına alınması demek bu cephe üzerinden Suriye denklemi ve dengelerine müdahale eden ABD-İsrail elinin kesilmesi anlamına gelecektir. Türkiye ile ABD arasında anlaşma sağlandı. Bu anlaşmaya göre, Türkiye operasyonlara 120 saat ara verecek ve bu zaman diliminde YPG güçleri de sınırın 32 km derinliğine çekilecek. Uzun süredir beklenen Zeytin Dalı operasyonunun başlaması Rusya ile uzlaşmaya dayanıyor. Bu yönüyle Astana-Soçi süreçleri ile somutlaşan Ankara-Moskova işbirliğinin sonucu. Dr. Kemal İnat, Türkiye'nin sahadaki varlığının sonucunda PKK/YPG'nin Suriye denklemi dışına çıktığını belirtti. İnat, sürecin dikkatle takip edilmesi gerektiğinin de altını çizdi. Türkiye'nin Irak ve Suriye'deki denkleme dair pozisyonu ve Rakka ve Musul operasyonlarına dair olası dengeler başta olmak üzere, Ortadoğu'nun sıcak gündemini gazeteci Ruşen Çakır'la konuştuk. Suriye'de kimyasal silah kullanılarak yüzlerce insanın katledilmesi üzerine uluslararası... Euronews, Avrupa'nin en çok izlenen haber kanali Önemli... Suriye denklemi. 29 Kasım 2015. Bazı denklemlerin çözümü çok zor. Ortadoğu coğrafyasının sınırlarımız dışında kalan kısmı başımızı çevirip kendi minderimize kurulmamıza imkan vermiyor. Suriye'deki olası çözümün 'çoklu' boyutları ve aktörleri. Peki Türkiye için Suriye denkleminin çözülmesi ne anlam ifade ediyor? Hiç şüphesiz, Türkiye'nin Ortadoğu ile ilgili ilk önceliği Suriye... Suriye denklemi değişti. Uk...