Türk Tipi Başkanlık

Doç. Dr. Recep Bozlağan

Türk Tipi Başkanlık
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-02-29
YAZAR Doç. Dr. Recep Bozlağan
ISBN 6051511801
DOSYA FORMATI 3,99 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Başkanlık sistemi Türkiye'nin son kırk yılının temel tartışma konularından biridir. Kimilerine göre devlet organları arasında dengeyi tesis edecek ideal bir hükümet sistemidir. Kimilerine göre ise otoriter bir yönetim modelidir. Türkiye'nin başkanlık sistemine adım adım yaklaştığı bu dönemde, sistemin ne olduğunun açık ve anlaşılır bir şekilde ortaya konulması elzemdir. Bu amaçla hazırlanan kitap, başkanlık sistemi üzerine Türkiye'de kaleme alınan en özgün eserlerden biridir. Kitap, konuya ilgi duyan herkesin kolayca anlayabileceği bir dil ile yazılmış, konular bu alandaki başka hiç bir eserde bulunmayan şekiller ve tablolarla açıklanmıştır. Başkanlık sistemini uygulayan ülkelere dair en güncel bilgiler, sistematik bir yaklaşımla ele alınmıştır. Eser, başkanlık sistemi hakkında temel bilgilerin karşılaştırmalı olarak öğrenilebileceği bir başvuru kaynağı niteliğindedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türk Tipi Başkanlık i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türk Tipi Başkanlık.

...e bir hakkı bulunuyor. Türk tipi başkanlık sistemi olarak da adlandırılan yeni yönetim sisteminde lider 5 senede bir halk tarafından seçilecek ... Türk Tipi Başkanlık Sistemi ... . Halktan onay alırsa, Türkiye 2019 Kasım ayında adı 'cumhurbaşkanlığı' olan başkanlık sistemine geçecek. 10 maddeyle Türk tipi başkanlık sistemi: Cumhurbaşkanlığı modeli. ...cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri ile Türkiye, Türk tipi başkanlık sistemine geçiş yaptı. Başkanlık sistemi hükümetin başı olan başkanın, yürütme erkini elinde bulundurması sistemidir. Anayasa Değişikliği Teklifi hazırlayanl ... Türk Tipi Başkanlık Sistemi - Ekşi Sözlük ... . Başkanlık sistemi hükümetin başı olan başkanın, yürütme erkini elinde bulundurması sistemidir. Anayasa Değişikliği Teklifi hazırlayanların Türkiye'de bir "başkanlık sistemi" veya hiç olmazsa "Türk tipi bir başkanlık sistemi" kurmak için yola çıktıkları herkesin malûmudur. Başkanlık sistemi, Başkanlık hükümeti sistemi olarak da adlandırılmaktadır. Prof. Bütün bu rejimlerin içinde herkes tarafından en başarılı bulunan örnek, ABD başkanlık sistemidir. Hangi ülkeler başkanlık sistemini uyguluyor? gibi çok sayıda sorunun cevabını özel dosyamızda bulabilirsiniz. Genel olarak "Türk Tipi Başkanlık Sistemi" olarak adlandıranlar da var. türk tipi başkanlık sistemi. şükela: tümü | bugün. 08.11.2012 22:14 ~ 22:15 senturion. (bkz: illa abd sistemi olması...