Eski Kilise Tarihi (2 Cilt)

Prof. Dr. M. Hans Lietzmann

Eski Kilise Tarihi (2 Cilt)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-03-09
YAZAR Prof. Dr. M. Hans Lietzmann
ISBN 6053370840
DOSYA FORMATI 12,84 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hıristiyanlığın ilk üç yüz yılı ile ilgili, bu ciltlerde (I-II), son derece önemli bilgiler yer almıştır. Hıristiyanlığın ilk temel kaynaklarına dayanan bu bilgiler, Türk aydınları için oldukça yeni bilgiler sayılmaktadır.İlk Hıristiyan cemaatlerinin oluşumu, Vaftizci Yahya, Hz. İsa, Petrus, Aziz Paul, Yuhanna gibi Hıristiyanlığın ilk liderleri konusunda verilen bilgiler, Hırıstiyan İlahiyatı ile meşgul olanlar için paha biçilmez değerdeki bilgilerdir.Ayrıca Roma İmparatorluğu ile ilgilenenler içinde başka yerlerde çok az bulunan bilgiler verilmiştir. İkinci ciltte, Kilise, Yeni Ahit, ilk dönemlerden itibaren Hıristiyanlık için Roma’nın, Mısırın ve Küçük Asyanın önemli kültürel fonksiyonları belirtilmiştir. İslâm İlahiyatçıları için, Kur’an-ı Kerim’deki Hıristiyanlıkla ilgili ayetlerin anlaşılmasında rol oynayacak malzemeler sunulmuştur.Bütün bu bilgilerin, Milâdi ilk üç yüz yıl içindeki Latince ve Yunanca kaynaklardan elde edilmiş olmaları, eserin orijinalitesini ortaya koymaktadır.IV. ve V.Yüzyıllardaki Hırıstiyanlığın gelişim süreci ile ilgili bilgileri içeren Üçün’cü ve Dördün’cü ciltlerde de çok önemli konular işlenmiştir.Üçüncü ciltte, Roma İmparatorluğunun yıkılışı, Donatist itizali, Konstanti’nin Hırıstiyanlığı, Hırıstiyan kültündeki gelişim, Vaftiz uygulamaları, Hırıstiyan cemaatinin samimiyeti, İbadet saatleri ve Oruç konularında bilgi verilmektedir.Dördün’cü ciltte, keşişlik ve ruhbaniyet, keşişliğin kökenleri, manastır hayatı, manastır dindarlığı, keşişliğin yayılması ve keşişiliğin teorisyenleri ile ilgili açıklamalar yer almaktadır. Buradaki bilgiler de, konu ile ilgilenenler ve İlahiyatçılar için ufuk açıcı bilgilerdir. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Eski Kilise Tarihi (2 Cilt) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Eski Kilise Tarihi (2 Cilt).

...oma'nın, Mısırın ve Küçük Asyanın önemli kültürel fonksiyonları belirtilmiştir ... Eski Kilise Tarihi 2 Cilt - 9786053370840 ... . Ek olarak Eski Kilise Tarihi (2 Cilt) isimli kitaba ait kitap tanıtımı, kitabın özeti, kapak fotoğrafı ve diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Eski Kilise Tarihi (2 Cilt) Kim Tarafından Yazıldı? Siteye eklenme tarihine göre yeniden eskiye Siteye eklenme tarihine göre eskiden yeniye Üretim Tarihine göre yeniden %21. Eski Kilise Tarihi 2 Cilt. M. Hans Lietzmann. Literatürk Academia. 117 TL. İkinci ciltt ... Eski Kilise Tarihi (2 Cilt Takım) - Alkapida.com ... . Eski Kilise Tarihi 2 Cilt. M. Hans Lietzmann. Literatürk Academia. 117 TL. İkinci ciltte, Kilise, Yeni Ahit, ilk dönemlerden itibaren Hıristiyanlık için Roma'nın, Mısırın ve Küçük Asyanın önemli kültürel fonksiyonları belirtilmiştir. 130 TL. İkinci ciltte, Kilise, Yeni Ahit, ilk dönemlerden itibaren Hıristiyanlık için Roma'nın, Mısırın ve Küçük Asyanın önemli kültürel fonksiyonları belirtilmiştir. 130 TL. İkinci ciltte, Kilise, Yeni Ahit, ilk dönemlerden itibaren Hıristiyanlık için Roma'nın, Mısırın ve Küçük Asyanın önemli kültürel fonksiyonları belirtilmiştir. İlk Cilt (1-2) Tanıtım Yazısı. İkinci ciltte, Kilise, Yeni Ahit, ilk dönemlerden itibaren Hıristiyanlık için Roma'nın, Mısırın ve Küçük Asyanın önemli kültürel fonksiyonları belirtilmiştir. Hıristiyanlığın ilk üç yüz yılı ile ilgili, bu ciltlerde (I-II), son derece önemli bilgiler yer almıştır. İkinci ciltte, Kilise, Yeni Ahit, ilk dönemlerden itibaren Hıristiyanlık için Roma'nın, Mısırın ve Küçük Asyanın... İkinci ciltte, Kilise, Yeni Ahit, ilk dönemlerden itibaren Hıristiyanlık için Roma'nın, Mısırın ve Küçük Asyanın önemli kültürel fonksiyonları belirtilmiştir. İkinci ciltte, Kilise, Yeni Ahit, ilk dönemlerden itibaren Hıristiyanlık için Roma'nın, Mısırın ve Küçük Asyanın önemli kültürel fonksiyonları belirtilmiştir. İkinci Cilt (3-4) Tanıtım Yazısı. 9786053370840. 738568. Eski Kilise Tarihi 2 Cilt. Literatürk Academia. %17. İslam'da Sahabenin Konumu ve Tarih İlmi. Muhammed Şefi. Literatürk Academia. 120.90 TL. İkinci ciltte, Kilise, Yeni Ahit, ilk dönemlerden itibaren Hıristiyanlık için Roma'nın, Mısırın ve Küçük Asyanın önemli kültürel fonksiyonları belirtilmiştir. 97.50 TL. İkinci ciltte, Kilise, Yeni Ahit, ilk dönemlerden itibaren Hıristiyanlık için Roma'nın, Mısırın ve Küçük Asyanın önemli kültürel fonksiyonları belirtilmiştir. 109.20 TL. İkinci ci...