Hikmet Burcundan Şiirler

Hikmet Burcundan Şiirler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2014-01-01
YAZAR
ISBN 9751957238
DOSYA FORMATI 9,24 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

'Şiirin bazısı şüphesiz hikmettir...'Efendimiz'in bu beyanının şiirin diline ve doğasına ilişkin nasıl temellendirici ve kuşatıcı bir iması olduğunu şairler ve şiirseverler hissedecektir.Nitekim güzelim hırkasını armağan ettiği şairlerle ilişkilerini, onları nasıl taltif ettiğini, bazen yol arkadaşlığı esnasında hikmetli şiirlerini okutarak dinlediğini, şairlerin sözünün oktan ve kılıçtan daha etkili olduğuna dair sözlerini de hatırlamak yerinde olacaktır.Şiir, kadim bir dil. 'Biz O'na şiir öğretmedik' ilahî beyanı, şiirle vahyin ayrımını vaz eder. Zira şiir, şuurla da akrabadır ve vahye göre daha 'bulanık' bir alanı ima eder.Bununla birlikte muhabbet burcundan hasrete, oradan hikmete taşınan şairler, Necip Fazıl'ın ifadesiyle, 'gaybı kurcalayan çilingir' haline gelince bilgelik dolu sözler etmeye başlarlar.Bu seçkimizde, Cumhuriyet dönemi şairlerimizden hikmetli şiirleri bir araya getirmeye, derli toplu bir kaynak oluşturmaya çalıştık.Şiirseverlerin sürekli yedeğinde taşıyabileceği ve zaman zaman açıp okuyacağı, böylece bilgeliğin şiirsel bir dilin içinden nasıl soluk alıp verdiğini göreceği bir güldesteyi ortaya koyduk.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hikmet Burcundan Şiirler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hikmet Burcundan Şiirler.

....Şairlerle ariflerin, azizlerin... 29.75 TL ... Hikmet Burcundan Şiirler (Ciltli) Sadık Yalsızuçanlar ... . Hikmet Burcundan Şiirler-Diyanet İşleri Başkanlığı- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. 29.75 TL. Bu seçkimizde, cumhuriyet dönemi şairlerimizden hikmetli şiirleri bir araya getirmeye, derli toplu bir kaynak oluşturmaya çaliştik.Şairlerle ariflerin, azizlerin... Bu seçk ... Hikmet Burcundan Şiirler - ePttAVM ... .Şairlerle ariflerin, azizlerin... Bu seçkimizde, cumhuriyet dönemi şairlerimizden hikmetli şiirleri bir araya getirmeye, derli toplu bir kaynak oluşturmaya çaliştik.Şairlerle ariflerin, azizlerin......