Gündelik Hayatın Keşfi 1Eylem, Uygulama, Üretim Sanatları

Michel de Certeau

Gündelik Hayatın Keşfi 1Eylem, Uygulama, Üretim Sanatları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2009-02-05
YAZAR Michel de Certeau
ISBN 9752983816
DOSYA FORMATI 11,40 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Rönesans'tan bu yana, Tanrı dünyadan elini eteğini çekti ve yazı, onun özünün gizli anlamını yorumlayan mütercimlik rolünden sıyrıldı. Böylece, yazı, her tür erkin kaynağı, büyük üretici durumuna geldi. Michel de Certeau tarihin bu yeni betisini ifade etmek için sürekli ve yeniden okumaktan ve yorumlamaktan hiç vazgeçmediği eserlerden biri olan Robinson Crusoe'daki mitlere özgü bir deyişi kullanmayı düşündü: Bundan böyle "yazının öznesi efendidir ve dilden başka bir araca sahip olan işçi de Cuma'dır".1974 ile 1977 yılları arasında yürütülen ve 68'li toplumu anlamayı amaçlayan bir araştırma, sıradan insanın gündelik hayat içinde ürettiği ve kullandığı becerilerin şaşırtıcı bir çözümlemesine dönüşür. Certeau tüketim toplumunda sıradan insanın içinde bulunduğu bağlama direnirken kullandığı taktik ve kurnazlıkları önce bir sanat, sonra da bu sanatı irdeleyen bir söylem olarak çözümlüyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Gündelik Hayatın Keşfi 1Eylem, Uygulama, Üretim Sanatları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Gündelik Hayatın Keşfi 1Eylem, Uygulama, Üretim Sanatları.

...lemesine dönüşür. michel de certeau gundelik hayatin kesfi pdf-Gündelik Hayatın Keşfi-I Eylem, Uygulama, Üretim Sanatları - Michel de Certeau - Ana Fikri konusunun etiketlenmis sayfasi ... Gündelik Hayatın Keşfi | Newalaqasaba ... . Rönesas'tan bu yanaTanrı dünyadan elini eteğini çekti ve yazı onun özünün gizli anlamını yorumlayan mütercimlik rolünden sıyrıldı. Böylece yazı her tür erkin kaynağı büyük üretici durumuna geldi. Certeau tüketim toplumunda sıradan insanın içinde bulunduğu bağlama direnirken kullandığı taktik ve kurnazlıkları önce bir sanat, sonra da bu sanatı irdeleyen bir söylem olarak ... Gündelik Hayatın Keşfi-1 Eylem, Uygulama, Üretim Sanatları ... . Certeau tüketim toplumunda sıradan insanın içinde bulunduğu bağlama direnirken kullandığı taktik ve kurnazlıkları önce bir sanat, sonra da bu sanatı irdeleyen bir söylem olarak çözümlüyor. Gündelik Hayatın Keşfi 1, Michel De Certeau, Dost Kitabevi Yayınları, kitap. toplumunda sıradan insanın içinde bulunduğu bağlama direnirken kullandığı taktik ve kurnazlıkları önce bir sanat, sonra da... 1974 ile 1977 yılları arasında yürütülen ve 68'li toplumu anlamayı amaçlayan bir araştırma, sıradan insanın gündelik hayat içinde ürettiği ve kullandığı becerilerin şaşırtıcı bir çözümlemesine dönüşür. Gündelik Hayatın Keşfi 1 Eylem, Uygulama, Üretim Sanatları. bağlama direnirken kullandığı taktik ve kurnazlıkları önce bir sanat sonra da bu sanatı irdeleyen bir söylem olarak çözümlüyor. 1974 ile 1977 yılları arasında yürütülen ve 68'li toplumu anlamayı amaçlayan bir araştırma, sıradan insanın gündelik hayat içinde ürettiği ve kullandığı becerilerin şaşırtıcı bir çözümlemesine dönüşür. Michel de Certeau. Rönesas'tan bu yana,Tanrı dünyadan elini eteğini çekti ve yazı onun özünün gizli anlamını yorumlayan mütercimlik rolünden sıyrıldı. 9.66 €. Certeau tüketim toplumunda sıradan insanın içinde bulunduğu bağlama direnirken kullandığı taktik ve kurnazlıkları önce bir sanat, sonra da bu sanatı irdeleyen bir söylem olarak çözümlüyor. Cert...