Bir Fasit Daire

Berna Durmaz

Bir Fasit Daire
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-01-09
YAZAR Berna Durmaz
ISBN 9750719189
DOSYA FORMATI 11,46 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Berna Durmaz, özellikle kasaba ve kenar mahallelerden insanları, onların konuşma diline yakın bir anlatımla, kendi özgün dilini de oluşturarak yazan bir öykücü. Yoksul kadınlarla çocukları, emeğiyle geçinen, tüm ezilmişliğine karşın neşesini yitirmeyen halktan insanları güçlü gözlemlerle anlatıyor.Bir Fasit Daire’de on üç yeni öykü var. Durmaz, bir Roman mahallesinde olup bitenleri ele aldığı öykülerinde ortak karakterleri kullanıyor. Bu karakterlerin kimi özellikleri, okuru Bir Fasit Daire’nin içine kolayca alacak nitelikte: Ölen, ama öldüğünü bir türlü anlayamayan Cemafer gibi.Berna Durmaz’ın kitabı ışık saçan, içinde kıyamet kopmuş renkli bir çadır gibi. Zevkle okuyacaksınız.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bir Fasit Daire i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bir Fasit Daire.

...r bir durum değil mi? . Bu fasit daireden çıkmanın tek yolu, içgörümüzü geliştirmektir ... Haldun Taner 2014 Öykü Ödülü, Bir Fasit Daire, Berna Durmaz, ... . İçgörü, taktığımız ya da zorla taktırılan at gözlüklerinden etkilenmez. ...bir sonuç vermeyen, içinden çıkılmaz düşünce veya olaylar silsilesi, kısır döngü: Devletin Tanzîmat'la bir fâsit dâire içine girmiş olan mâlî politikası muhakkak ki bir çıkmazda bulunuyordu (Sâmiha Ayverdi). 9789750719189. 809577. Bir Fasit Daire. Can Yayınları. 9.03. %35. Bir Hal Var Sende. Berna D ... Fasit Daire Ne Demek? | Fasit Daire Anlamı Nedir? | Fasit Daire ... . 9789750719189. 809577. Bir Fasit Daire. Can Yayınları. 9.03. %35. Bir Hal Var Sende. Berna Durmaz. Can Yayınları. "Bir Fasit Daire" sayfasını açabilirsiniz fakat konunun üzerinde daha önce durulmuş olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdaki arama sonuçlarına bir göz atınız. Bir Fasit Daire. Posted by Unknown Pazartesi, Mayıs 5 0 comments. Berna Durmaz. Bir fasit dairedir zulüm." Aslında hepimiz, hayatı benzer şekilde yaşıyoruz. fasit daire sizce ne demek, fasit daire size neyi çağrıştırıyor? para kazanmam, çalışmam için önce keyfimin olması gerekir. keyfimin yerinde olması için de param olması.. böyle bir fasit dâire işte.....